Lahkus meistersportlane ja Eesti üks paremaid kabetajaid

Arvo-Jüri Rist
Arvo-Jüri Rist Autor/allikas: Villem Lüüs, Eesti Kabeliit

Teisipäeval lahkus Eesti üks paremaid kabetajaid, meistersportlane Arvo-Jüri Rist, kes kabetajate hulgas tuntud siiski rohkem Arvo Risti nime all.

"Teade Arvo Risti jäädavast lahkumisest tuli ootamatult, sest Arvo alles tähistas 3.aprillil oma 75. sünnipäeva ning võttis 4.-7. aprillil osa Tartus peetud Eesti meistrivõistlustest vene kabes. 13.-14. aprillil oli Rist treenerina saatjaks oma hiidlastest kabeõpilastele, kes osalesid Tallinnas kuni 16-aastaste noorte Eesti meistrivõistlustel," ütles Kabeliidu president Tarmo Tulva.

Silmapaistva kabetajana on Arvo paljukordne Eesti meister, kes esindanud Eestit rohketel välisvõistlustel ja selle kõrval jaganud kabetarkusi suurele hulgale noormängijatele. Ta on olnud Hiiumaal innukas kabe edendaja, kuid kuulunud Hiiumaa koondisesse ka paljudel muudel spordialadel, nagu näiteks võrkpall, kergejõustik, orienteerumine ja lauatennis.

Lisaks oma isiklikele kiiduväärsetele kabealastele saavutustele on Arvo pälvinud temaga kokku puutunud inimeste erilise austuse ja lugupidamise oma kõrgete eetiliste tõekspidamiste, töökuse, huumorimeele ja loomupärase tagasihoidlikkusega.

Aastatel 1971. ja 1974. tuli Rist kirikabes NSVL-i meistriks. Vene kabes pävis ta Eesti meistri tiitli 11 korda. 1967. aastal teenis Rist meistersportlase tiitli.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: