Enam kui 40 tõstjat jäeti EM-ilt eemale, põhjuseks WADA reeglite rikkumine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõstmise Euroopa meistrivõistlused Batumis
Tõstmise Euroopa meistrivõistlused Batumis Autor/allikas: EPA/Scanpix

Laupäeval Gruusias Batumis alanud tõstmise Euroopa meistrivõistlustelt jäeti kõrvale 41 tõstjat 18 riigist, kes eksisid Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sätestatud reeglite vastu.

Tõstjad, kes on pärit Skandinaaviast, Kesk-Euroopast, Vahemere maadest, endistest Nõukogude Liidu riikidest ja Balkanimaadest, polnud WADA-le edastanud ajakohast infot enda asukoha kohta. Võistlusvälise testimise jaoks välja valitud sportlased on kohustatud andma informatsiooni oma asukoha ja asukoha muudatuste kohta.

Rahvusvahelise tõstmisliidu (IWF) sõnul pole tõstjate kaebused WADA süteemi tehniliste iseärasuste kohta aga aktsepteeritavad ning rahvusvaheline alaliit hoiatas, et juhul kui sportlased ei jaga enda asukoha kohta korrektset infot, võivad nad ka järgmise aasta Tokyo olümpiamängudelt kõrvale jääda.

IWF on viimastel kuudel sportlasi võistlustelt eemale jätnud ka Aasias ja Ameerikas. Novembris Türkmenistanis peetud MM-il ei lubatud osalema enam kui 70 tõstjat, kes polnud WADA-le andnud adekvaatset infot enda asukoha kohta.

Palju sportlaste sõnul on aga WADA kasutatav veebipõhine süsteem ADAMS (Anti-Doping Administration and Management System) sportlaste asukoha jälgmiseks ajale jalgu jäänud, liiga keeruline ning selles esineb pidevalt tõrkeid. WADA kõneisiku sõnul pole neile aga ühtegi ametlikku kaebust süsteemi kohta EM-i eel esitatud. Sellegipoolest olevat Maailma Antidopinguagentuur süsteemi puudujääkidest teadlik ning töötab selle uuendamise kallal.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: