Tali-OM: Läti peaminister avaldas Rootsi-Läti ühiskandidatuurile toetust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sigulda kelgumägi
Sigulda kelgumägi Autor/allikas: AP/Scanpix

Läti peaminister Krišjanis Karinš avaldas Läti Olümpiakomiteele saadetud kirjas ametlikult toetust Stockholmi kandidatuurile korraldamaks 2026. aasta taliolümpiamänge. Stockholmi edu korral saab Läti bobikelgu-, skeletoni- ja kelgutamisvõistluste korraldusõiguse.

"See on meie jaoks unikaalseks võimaluseks tutvustada maailmale, et oleme võimelised korraldama kõrgeima taseme spordivõistlusi ja arendama rahvuslikult tähtsaid spordirajatisi," kirjutas Karinš LOK-le.

"Tehkem koostööd, et võidaksime õiguse korraldada 2026. aasta olümpiamänge. Me oleme juba teinud palju, aga saame kindlasti teha veel rohkem, et koostöös Rootsiga toimuksid 2026. aasta talimängude võistlused Siguldas."

Erinevalt Karinšist pole Rootsi valitsus Stockholmi kandidatuuri ametlikult veel toetanud, rahvusvaheline olümpiakomitee ROK ootab rootslaste valmisolekut 12. aprilliks, mil nii Stockholm kui teine sõelale jäänud linn Milano peavad esitama oma lõpliku toimiku. Käesoleva nädala alguses selgus, et Itaalia peaminister Giuseppe Conte on valmis 415 miljoni euro suurusele julgeolekueelarvele alla kirjutama.

Läti on kinnitanud, et Sigulda kelgumäge renoveeritakse ka juhul, kui Stockholm - Riia OM-i korraldusõigust ei teeni.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: