Maailmameister Maalinn: Pärnu tiim on läbi aegade väga edukas olnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu jahtklubis võeti pidulikult vastu jääpurjetamise juunioride maailmameistrivõistlustelt Poolast kolm kulda koju toonud Pärnu noori.

Klassis Ice Optimist võitis tüdrukute konkurentsis kulla 14-aastane Lisbeth Taggu, Poistest võidutses Andrias Sepp, kel aastaid 12. DN-klassis tuli aga maailmameistriks 19-aastane Rasmus Maalinn, kel nüüd avaneb võimalus sõita Ameerika Ühendriikidesse täiskasvanute maailmameistrivõistlustele. Teele asub ta juba homme. Noormehe arvates on talle edu toonud aastatepikkune töö ja väga rahul on ta Pärnu jahtklubi treeneritega.

"See on ikkagi aastatega välja kujunenud, ma olen väga palju tööd ja vaeva näinud," kinnitas Maalinn ERR-ile. "Treenerite tiim on hea ja kogu Pärnu tiim on väga edukas olnud läbi aegade. See kõik aitab kaasa. Tänu sellele võidule võeti minuga ühendust ja kutsuti endaga kaasa. Homme hommikul kell kuus läheb lend, reis kestab kokku kolmteist päeva."

Kuna jääpurjetamine pole olümpiaala, siis napib sellele tähelepanu ja raha. "Võib öelda, et jääpurjetamine on Eesti edukaim taliala vähemasti medalite arvu järgi juba aastaid olnud," sõnas Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein. "Aga seetõttu, et ta paraku ei ole olümpiasport, siis tõepoolest, see tähelepanu nii meedia kui spordijuhtide poolt Eestis on kesisem kui olümpiaalade suhtes." Elstein tõdes, et olukord vajaks kindlasti muutmist ja eks nad selle nimel pingutagi, aga seni tulemusteta.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: