Indrek Kelk tõi suusasõpradele positiivseid teateid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Indrek Kelk Autor/allikas: Margus Ansu/Scanpix

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on suure rahvaspordiürituse toimumise osas hetkel positiivsed märgid. Lisaks on oodata üht põnevat lisavõistlust.

"Täna, 6. detsembril saab öelda kindlas kõneviisis, et Tartu Maraton toimub, sest talve algus on olnud palju lubavam kui näiteks mõnel eelneval aastal. Ehk et kümmekond kilomeetrit maratonirajast on juba olnud suusatamiskõlbulik," lausus Kelk Klubi Tartu Maratoni kodulehe intervjuus.

"Võib öelda, et päris mitmeid aastaid ei ole enne Tartu Maratoni esimese registreerimisvooru lõppu (tänavu 07.12) olnud sedavõrd soodsaid looduslikke olusid. Eks nende ilmaennustustega on nii nagu on, neid võib uskuda rohkem või vähem, aga kõigest hoolimata on tuleva talve prognoosid pigem sellised, et räägitakse üsna külmast ja ka lumerohkest talvest."

Kelgu sõnul jagatakse nii eestlastele kui kaugemalt tulevatele osalejatele maratoni lähenedes raja- ja lumeolude kohta pidevalt infot. "Olukorras, kus suusamaratoni toimumisaeg on tuleval talvel 17. veebruar, jäävad lõplikud otsustusajad enam-vähem veebruari alguskuupäevadele."

"10. veebruaril peaks toimuma Tartu Teatemaraton ja avatud raja sõit ehk tolle nädalavahetuse kohta püüame avalikkusele kindlad otsused edastada loodetavasti 31. jaanuaril või 1. veebruaril. Sõltuvalt jaanuari lõpu ja veebruari alguse ilmaoludest, lumekattest ja järgnevate nädalate ilmaprognoosidest otsustame, kas saame juba üsna kindlalt vaadata põhisõitude suunas ja öelda välja, et maratoni toimumises ei saa olla kahtlust. On väga tõenäoline, et vähemalt variant C ehk maratoni toimumine kunstlumeringidel saab selgeks varem."

Ebastabiilsete või mittepiisavate ilma- ja lumeolude korral tuleb otsuseid teha sammhaaval. "Ehk anda otsustest teada kas kümmekond või halvemal juhul viis-kuus päeva enne maratonipäeva. Selline see rutiinne praktika meil on. Ja tegelikult mitte ainult meil, vaid ka teistel suurematel suusamaratonidel."

Selle talve maratonil on ka midagi uut oodata. "Tulevase maratoni peamine uuendus on, et 46. Tartu Maratoni rajal saab korralikult suusatada ka (laia) puusuusaga. Nii-öelda vanakooli suusavarustusega, kus suusk, saabas ja suusaklamber on tänapäeva saabastest ja suuskadest oluliselt laiemad. Seetõttu hakkab Tartu Maratoni rajal olema üks jälg nii enne kui ka pärast maratoni tavalisest laiema profiiliga, et saabas ja side ei takerduks suusaraja äärde."

"Aga et ka maratonipäeva põhisõidul oleks huvi ja motivatsiooni vanad puusuusad välja ajada ja nostalgiahõngu nautima tulla, siis oleme välja kuulutanud Tartu Maraton Vintage'i ehk vanakooli maratoni. Ootame starti suusatajaid varustusega, mis pärineb vähemalt eelmisest sajandist. Ehk et ei pea olema ilmtingimata puusuusavarustus, vaid suusasõber võib tulla ka vanemate plastiksuuskadega ning loodetavasti sinna juurde kuuluva ajastukohase (suusa)kostüümiga."

"Tartu Maraton Vintage sündis osalejate enda soovist ja tagasisidest, et võiks pakkuda midagi teistmoodi ja värskendavat just neile, kes on Tartu Maratone sõitnud juba aastakümneid ja tunnetavad, et kiiremini enam ei suuda," jätkas Kelk. "Senine tagasiside pärast Vintage'i väljakuulutamist näitab, et oleme õigel teel. Mitmed huvilised on end juba kirja pannud ning otsivad varustustki välja."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: