Poznani MK-etapil oli parim eestlane Kullo Kender

Kullo Kender ja Artas
Kullo Kender ja Artas Autor/allikas: Mari Ann Selge

Kesk-Euroopa takistussõiduliiga käesoleva hooaja viimane MK-etapp peeti pühapäeval Poznanis, kus eestlastest lõpetas parima tulemusega Kullo Kender Artasel.

Nimeka Cavaliada Touri esimene etapp, mille kulminatsiooniks oli Kesk-Euroopa liiga põhjaregiooni MK-etapp, tõi kohale maailmaklassi sõitjad kaugelt ja lähedalt. Kui 160 cm põhiparkuuri olid läbinud 50 osavõtjast pooled, oli puhtaid tulemusi kogunenud kuus, millest vaid üks kuulus meie liiga sportlasele, poolakale Andrzej Oplatekile. Kuna enamik ümberhüpetele pääsejatest ei osalenud Kesk-Euroopa liiga arvestuses, olid eestlastel tegelikult head šansid võtta sõidust kaasa kõrge koha punktid.

Kahjuks saatis aga kõiki Eesti paare ebaõnn. Sõidu esimeses pooles startis Urmas Raag Carlosel, kuid see lihtsalt polnud nende päev ja Raag loobus edasi võistlemast. Teises pooles tuli eestlasest järgmisena võistlema Hanno Ellermann Freedomil. Paaril tuli maha kaks latti ja nende tulemuseks jäi kaheksa karistuspunkti. Ellermanni sõidu ajaks oli ümberhüppajate seltskonda lisandunud veel kolm sportlast.

Kui võistlustulle asusid Rein Pill ja Alfons Ra, olid lootused kõrged, kuid ka neil sõit ebaõnnestus. Pärast kolme mahaajamist ei klappinud paaril kolmesele süsteemile pealeminek ja kirja läks tõrge. Teisel katsel läks samuti tõrge kirja kolmese süsteemi viimase tõkke ees ja paar langes võistlusest välja.

Kohe pärast Pilli tuli areenile Tallinna Horse Showl mullu võidu saavutanud Poola paar Michal Kazmierczak – Stakorado, kes tegid puhta sõidu ja olid ümberhüppajate seas teine meie liiga paar.

Jäi veel oodata Kullo Kenderi ja Artase esitust. Kahjuks pudenes neilgi maha kahese süsteemi teise takistuse latt ja lisaks saadi veel kirja üks karistuspunkt aja eest, mis andis paarile lõppkokkuvõttes 23. koha. Siiski korjas Kender sellest sõidust korralikult MK-punkte, sest liiga arvestuses lõpetasid nad sõidu seitsmendana. Liiga punkte jagus ka Ellermannile, kes oli MK-etapi arvestuses 11.

Pärast Kullot startis järjekordne tugev poolakas Jaroslaw Skrzyczynski Chacclanal, kes pääses suurepärase sõiduga edasi ümberhüppeid sooritama. Nii oli ümberhüpetel kolm Poola paari, kes pidid omavahel ära jagama MK-arvestuse võidupunktid.

Ümberhüpped kujunesid kohalikule publikule tõeliseks maiuspalaks. Tugevatest poolakatest asus esimesena võistlust juhtima Kazmierczak Stakoradol, kuid ülejärgmisena startinud Skrzyczynski ülikiirel Chacclanal võttis oma ja tuli vaid 0,26-sekundilise eduga võitjaks, saades ka MK-arvestuse võidupunktid.

Eestlaste saagiks neli päeva väldanud võistluselt jäid mitmed auhinnalised kohad teistest sõitudest, millest parim oli esimesel päeval Rein Pilli ja Alfons Ra CSI4* 145 cm kõrguses parkuuris saavutatud 8. auhinnaline koht 78 osavõtja seas.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: