Talisurfi Euroopa meistrivõistlused peetakse sel talvel Eestis

Talisurf
Talisurf Autor/allikas: Enda Pärisma

Euroopa suurim talisurfi sündmus on algaval hooajal Euroopa meistrivõistlused, sest maailmameistrivõistlused toimuvad Wisconsinis, USA-s (4.-9.02.2019). EM-i korraldajaks valiti rahvusvahelise alaliidu (WISSA) poolt Eesti.

Valiku puhul oli oluliseks teguriks 2016. aastal Eestis toimunud talisurfi MM-i edukas ja hästi korraldatud organiseerimine. EM toimub Eestis 22.-24. veebruaril ning tõenäoline toimumiskoht on Võrtsjärv, kuid vastavalt oludele (jää, lumi, tuul) võib asukoht muutuda.

Eestisse on tuleval talvel oodata üle 100 maailma parima talisurfari ühtekokku enam kui kümnest riigist. Eesti paremik on võistlustel kõikide ootuste kohaselt kohal Boris Ljubtšenko (MM hõbe 2017. ja 2018. aastal), Tõnis Salong (MM kuld 2016. aastal) ja noorteklassis võistlev Raul Mihkel Anton, kellele tõotab tihedat konkurentsi pakkuda Poola noorsurfarite paremik. 

Võistlus peetakse kõigis kolmes võistlusklassis: lohed, tiivad ja kelgud. Kelkudele ja tiibadele on kavas kolm võistlusdistsipliini: kursisõit, kus läbitakse rada nagu klassikalises purjetamises, põnev ja kiire lühiraja slaalom ning GPS kiirussõit. Lohe klassis on plaanis kursisõit ja GPS kiirussõit. Tiitleid ja auhindu jagatakse kõikides klassides erinevates vanusekategooriates.Talisurf Autor: Enda Pärisma

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: