Soomer saavutas Portugali MM-etapil karjääri parima tulemuse ({{commentsTotal}})

Hannes Soomer
Hannes Soomer Autor/allikas: Václav Duška Jr

Pühapäeva pärastlõunal sõideti Portugalis Algarve ringrajal mootorrataste ringrajasõidu Supersport klassi hooaja üheksas MM-etapp. Hannes Soomer näitas kvalifikatsioonis väga head tempot ning startis 16-ringilisele võistlusele kümnendalt kohalt.

Soomer andis küll avaringil ühe koha ära, kuid tõstis siis tempot ning heitles järgnevatel ringidel kohtadele 7.-9. Võistluse poolel maal oligi eestlane tõusnud seitsmendaks. Järelejäänud ringide jooksul pidas Racedays meeskonna eestlasest sõitja tõsist heitlust MM-liidri Sandro Cortesega (Yamaha), kellest jäi sõidu lõpuks maha veidi üle kahe sekundi.

Viimasel ringil pidi tühja rehvi tõttu esikohalt katkestama kvalifikatsiooni võitja Lucas Mahias (Yamaha). See tähendas, et dramaatilise, kuid samas väga põneva sõidu lõpetas Soomer karjääri parimat MM-etapi kohta tähistava kuuenda kohaga, mille eest teenis ta kümme MM-punkti.

Portugali etapi võidu võttis Federico Caricasulo (Yamaha), kellest jäi värske Eesti Superbike klassi meister lõpuks maha 22,6 sekundiga.

"Väga hea nädalavahetus," sõnas Soomer. "Alates reedest oli kiirus hea ja sai väga rahulikult tööd teha. Kindlasi näitab see et suvel testides tehtud muudatused nii meeskonnas kui ka mootorrattaga on läinud õiges suunas. Suured tänud kogu meeskonnale hea töö eest ja kahe nädala pärast prantsusmaal jätkame samast kohast. Suur aitäh ka sponsoritele, toetajatele ja kõikidele pöidlahoidjatele."

Hondal sõitev Hannes Soomer hoiab nüüd peale üheksat MM-etappi 22 punktiga, 16.kohta. Supersport klassi hooaja kümnes etapp sõidetakse 28.-30.septembrini Prantsusmaal, legendaarsel Magny-Cours' ringrajal.