Seitsmevõistluse katkestanud Klaup-McColl: läksin võib-olla veidi ahneks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Seitsmevõistleja Mari Klaup-McColl vigastas Berliini EM-il odaviske eel õlga ja pidi edasisest võistlemisest loobuma.

"Odaviskega on see, et lootsin head tulemust vähemalt ühel alal saada, aga natuke raske on, kui sind viiakse kohe kaugusest otse järgmisele alale ja saad kaks viset teha. Soojendusel tegin natuke õlale haiget, ei hakanud lihtsalt edasi pressima, ei olnud mõtet. Proovikatsetel juba mõtlesin, et ei tasu vist minna, aga eks lootus on ju alati," ütles ta ERR-ile.

Avapäeval andis Klaup-McColl enda trumpalal kõrgushüppes kõvasti punkte ära ja lõpetas päeva viimasel, 29. kohal. Teist võistluspäeva alustas ta aga nulliga kaugushüppes. "Kui ikka eilse päevaga oli punktikadu nii meeletu ja viimane koht, siis seal muud ei olnud, kas kõik või mitte midagi," selgitas Klaup-McColl. "Hüpetega iseenesest jäin rahule, olid head, aga natuke läksid üle, ei saanud täpset pakutabamist."

"Ma ei olnud selliseks kuumaks ilmaks valmis. Mul on alla aasta operatsioonidest möödas. See, et Pärnus ideaalsetes tingimustes ühe ilusa tulemuse kokku sain… läksin võib-olla veidi ahneks ka, oleks võib-olla pidanud piirduma ühe võistlusega sel hooajal," nentis ta. "Kõik väikesed kohad jälle natuke logisevad. Kui välja puhata ja siis hakata uuesti baastreeningutega peale, siis ma usun, et saab kõik ilusti korda järgmiseks aastaks."

Klaup-McColl rääkis ka pikemalt, millised operatsioonid talle tehti: "Kõige hullem oli kannaga. Kolm aastat vaevlesin, alguses mõtlesime, et oli mingisugune limapaunapõletik. Aga tuli välja, et kukekannus kasvas. Eelmisel aastal läks nii hulluks, et hakkas natuke Achilleuse kõõlusele ohtlikuks muutuma. Nii kui kannaopp sai tehtud, lihviti maha see luukida sealt, siis tehti pilt ka põlvest, et miks põlv kogu aeg paiste läks ja tuli välja, et see on sama asi, seal ka hakkas luukida kasvama ja hakkas kõhrkude ümberringi kahjustama päris kõvasti. Aga taastusravi läks väga hästi ja tagasitulek oli oluliselt kiirem kui keegi meist ootas."

Karjääri Klaup-McColl veel lõpetada ei kavatse. "Olümpia on loomulikult alati eesmärk olnud," tunnistas ta. "Eelmiselt olümpialt jäin väga napilt välja ja sellised valusad hetked annavad motivatsiooni juurde."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: