Kokamägi võitis MMA Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali

Kaupo Kokamägi (punases) Euroopa meistrivõistluste avamatšil
Kaupo Kokamägi (punases) Euroopa meistrivõistluste avamatšil Autor/allikas: International Mixed Martial Arts Federation

Sel nädalal peeti Rumeenias Bukarestis vabavõitluse Euroopa meistrivõistlused, kus finaalide päeval tuli Eesti esindaja, Tartu spordiklubi Englas võitleja Kaupo Kokamägi (kergekaal, -70,3 kg) hõbemedalile. Tegemist on Eesti vabavõitluse esimese rahvusvahelise tiitlivõistluste medaliga meeste arvestuses.

Finaalini jõudmiseks alistas Kokamägi eelneval kolmel päeval Valgevene, Soome ja Austria esindajad. "Esimesed kaks matši olid raskemad, aga see oli ka võibolla endal natuke peas kinni. Samas esimene vastane oli möödunud aasta MM-i hõbe ja maailma edetabeli neljas mees ning teine, soomlane, teadis minu stiili ning oskas ka paremini kaitsta. Kolmas matš oli natuke lihtsam, aga seal tundsin, et ei ole ka ise enam nii pinges - jõudsin endast ka rohkem välja panna," kommenteeris Kokamägi kolme eelnevat võistluspäeva.

Finaalis eestlasel enam nii palju rammu ei olnud ning nii tuli kohtunike ühehäälse otsusega (kaks raundivõitu vastasele, üks Kokamägile - toim.) võtta vastu kaotus Ukraina võitlejalt. "Finaal oli raske. Esimeses raundis tegin kõvasti tööd, aga vastane oli füüsiliselt tugev ning kulutasin tema kontrollimisele väga palju energiat. Teises raundis tundsin, et olin juba väsinum ja hakkasin vigu tegema. Sinna nahka see ka läks, ma arvan," lisas Kokamägi.

Kokkuvõttes on Kokamägi tulemusega rahul, samas finaalmatš jääb natuke kripeldama: "Medal on suur ja ilus, aga valet värvi. Olin päris lähedal, aga veidi jäi ikka puudu."

Sügisel toimuva MM-i kohta ei tahtnud Kokamägi rohkemat öelda: "Puhkan nüüd natukene. Neli päeva järjest võistelda ja kaalu hoida oli korralik pingutus."

Kokamägi jaoks oli tegemiste teiste Euroopa meistrivõistlustega. Esimest korda osales Tartu võitleja rahvusvahelisel tiitlivõistlusel 2016. aasta sügisel, kuid tol korral eelringist kaugemale ei pääsenud. Samal võistlusel võitis naiste arvestuses Euroopa meistritiitli Tallinna spordiklubi 3D Treening võitleja Helin Paara, kes alistas oma vastase finaalis tehnilise nokaudiga.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: