Hannes Soomer teenis Brnos MM-i punktilisa ({{commentsTotal}})

Hannes Soomer
Hannes Soomer Autor/allikas: Václav Duška Jr.

Pühapäeva pärastlõunal sõideti Tšehhis, Brno ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja seitsmes etapp. Hannes Soomer lõpetas võistluse 12. kohal.

Soomer alustas võistlust 13. kohalt ning lõpetas ka avaringi samal positsioonil. Teisel ringil langes eestlane 16. kohale, kuid alustas marulist konkurentide püüdmist ning oli kaheksandaks ringiks tõusnud 11. positsioonile. Järelejäänud kaheksa ringi jooksul heitles Racedays meeskonna sõitja kohtade 11 - 13 nimel Kawasaki sõitjate Rob Hartogi ja Hikari Okobuga. 16-ringilise võistluse lõpetas Soomer 12. kohal ning teenis selle eest neli MM-punkti. Esikümne koht jäi eestlasel 3,5 sekundi kaugusele. Brno etapi võitnud Jules Cluzelist (Yamaha) jäi Soomer 16-ringlilise võistlusel maha 34,8 sekundiga. Seitsme sõidetud etapi järel hoiab eestlane 11 punktiga Supersport MM-arvestuse 20. kohta.

"Sõiduga jäin ma ise rahule," ütles Soomer. "Stardiga kaotasin kõvasti kohti, aga esimeste ringidega sain palju tagasi teha. Kogu sõidu jooksul oli väga palju sebimist Hartogi ja Okuboga, mille jooksul kulutasin väga palju rehvi ja ei saanud lõpus enam päris tipptempot hoida. Kogu nädalavahetuse tööga võib aga isegi rohkem rahule jääda. Tegeleme jälle vaikselt peenhäälestusega ja kolme nädala pärast Misanosse minnes arvan, et saame siin rajatud vundamendilt jätkata, mitte jälle nullist alustada."

Supersport MM-hooaja järgmine etapp sõidetakse 6. - 8.juulini Itaalias, Misano ringrajal.