Endine Eesti koondislane Siret Luik asub tööle Rahvusvahelises Vibuliidus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahvusvaheline Vibuliit palkas endise Eesti koondislase Siret Luige oma Šveitsis Lausanneś asuvasse peakontorisse sisekommunikatsiooni juhiks. Luik juhendab Reena Pärnatit, kes võitis laupäeval võistluse Türil, täites esimese eestlasena EM koondise A-normi.

163 liikmesriiki ühendav Rahvusvaheline Vibuliit sõlmis Siret Luigega tähtajatu lepingu. Uuest nädalast alustab Eesti rekordite omaniku Reena Pärnati treener tööd Lausanne'is, kohe ROK-i kõrval asuva Rahvusvahelise Vibuliidu peakontoris. 31-aastasest Luigest saab alaliidu peamajas ja laias ilmas tegutsevate töötajate omavahelise info siduja.

"Asun tööle Šveitsi Rahvusvahelise alaliidu juurde sisekommunikatsiooni juhiks. Loomulikult see muudab mu elu palju ja muudab ka seda, et ma ei ole igapäevaselt Reena juures siin Eestis, aga kui vaatame tagasi siis tegelikult on Reena üksinda treeninud juba aastaid," kommenteeris Luik uut väljakutset."

"Me oleme kasutusele võtnud igasuguseid vahendeid, et saaksime igapäevaselt sidet hoida. Kui vaadata nüüd sellest nurgast, et linnas kuhu kolin, asub Euroopa parim treeningkeskus, siis loodan, et leiame piisavalt toetajaid, et ta saaks seal piisavalt tihti treenimas käia."

Hooajaks loodetakse leida 10 000 eurot, mis aitaks Londoni olümpial võistelnud Pärnatil teha kvaliteedis tõusu ja minna aeg-ajalt treenima Lausanne'i, kus harjutavad paljude riikide koondised koos tipptreeneritega. Kui ässad lasevad aastaringselt 70 meetrilt, siis Pärnat treenib talvel isa tööpaigas puuviljalaos, kus üle 18 meetri lasta ei saa ning on ka väga külm. Nii kui lumi läinud, harjutab ta Pärnus Tammiste vibustaadionil.

"Tegelikult ma ju talvel lasen ka suhteliselt külmas laos, et õues on põhimõtteliselt sama soe, aga on ka tuul ja vihm, kuid eks ma elan selle üle," kommenteeris Pärnat puudulikke tingimusi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: