Hannes Soomer oli Aragoni etapil 18. ({{commentsTotal}})

Hannes Soomer
Hannes Soomer Autor/allikas: Václav Duška Jr

Hispaanias Aragoni ringrajal peetud mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport hooaja kolmandal etapil sai Hannes Soomer 18. koha.

Soomer alustas võistlust 22. stardiruudust. 20-aastane eestlane tõusis kolmanda ringi lõpuks 20. kohale, kuid pidi siis sõiduvea tõttu palju kohti tagasi andma. Poolel võistlusmaal oli Racedays meeskonna sõitja langenud koguni 26. kohale, kuid sealt edasi kasvas tema tempo ring-ringilt ning finišilipu langedes oli Soomer tõusnud 18. kohale.

Aragoni rajal võttis etapivõidu Sandro Cortese (Yamaha YZF R6), kellele see oli tema karjääri esimeseks selles võistlusklassis. Teise koha teenis Federico Caricasulo (Yamaha YZF R6), kes jäi sakslasest 1,426 sekundi kaugusele. Kolmas koht samuti Yamaha YZF R6 mootorrattal sõitnud Jules Cluzelile, kes kaotas Cortesele finišis 1,639 sekundiga.

"Tegime pühapäeval häid samme edasi ja kuigi tulemus seda ei näidanud, siis kiirus oli parem. Mõned vead sõidu alguses röövisid väga palju aega, aga siis sain rütmi tagasi ja sain hakata mööduma. Kokkuvõttes oli väga raske nädalavahetus, aga saadud info on kasuks ja nädala pärast Assenis saab töö jätkuda ja tehtud vigadest õppida," sõnas Soomer.

Peale kolme sõidetud etappi hoiab Supersport üldarvestuse esikohta Lucas Mahias. Soomer 2018. hooajal veel MM-punkte teeninud pole.

Supersport sarja MM-hooaeg jätkub juba sel nädalavahetusel, kui 20.-22. aprillini sõidetakse Hollandis Asseni ringrajal. Soomer teenis mullu Assenis kolm MM-punkti.