Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristian-Thor Vähi: mitte ükski Norra meedia väidetest ei vasta tõele

Reede õhtul väitis Norra TV2 oma uudistesaates, et Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpial antud dopinguproovidest on nii A- kui B-proov positiivseks tunnistatud ning et asja arutamisega tegeleb praegu rahvusvaheline spordiarbitraažikohus.

"Olen juhtumit detailselt uurinud ja tean, mis seisus asjad praegu on. Loodan ja usun, et juhtumis tehakse lõplik otsus kolme kuni kuue kuu jooksul," sõnas ROK-i liige Gerhard Heiberg Norra televisioonis.

Šveitsis asuv spordiarbitraažikohus pole kinnitanud, et neil selline juhtum arutluse all oleks. Rahvusvahelise olümpiakomitee norralasest liige Heiberg väidab, et kahtlus Šmigun-Vähi vastu on põhjendatud, kuid et asja uurimise huvides ei saa praegu midagi täpsemat paljastada.

"Erinevate advokaatide tõttu on tegemist väga keeruka juhtumiga, seetõttu peame ootama, enne kui saame kõik juhtumi asjaolud avalikustada," selgitas Heiberg.

Praegu pole Norra TV2-l esitada siiski ühtki tõendit, et spordiarbitraažis tõepoolest juhtumiga tegeldakse.

"Juriidiliselt on võimalik spordiarbitraažil juhtumeid ka salajas hoida, kuid ma ei kujuta ette, millega seda antud juhtumi puhul põhjendada. Minu jaoks on see täielik müsteerium, ma ei mõista seda," kommenteeris olukorda Norra TV2 õigusekspert Randi Gustad.

Kristina Šmigun-Vähi abikaasa ja mänedžer Kristian-Thor Vähi ütles, et norralaste väidetel pole tõepõhja all: "Kahjuks ei saa ma seda teemat jätkuvalt kommenteerida. Aga saan öelda, et mitte ükski Norra meedia väidetest ei vasta tõele."

Kristina Šmigun-Vähi juhtum sai avalikuks möödunud aastal enne Sotši olümpiat, kui ta teatas, et tema Torino olümpial antud A-proovist leiti väidetavalt molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest. Šmigun-Vähi on ise dopingu tarvitamist eitanud.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: