Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maailma mõjukamaid naissportlasi projekteerib Jõelähtmele golfiväljaku

Foto: ERR

Eestis viibib kõigi aegade mõjukamate naissportlaste hulka kuuluv Annika Sörenstam. USA-s elav rootslanna, kes võitnud lugematul hulgal golfiturniire, projekteerib Jõelähtmele uue 18-rajalise väljaku.

Viis aastat kulus läbirääkimisteks ja täna asutus kõigi aegade parim naisgolfimängija Annika Sörenstam Jõelähtme golfiklubis esmakordselt maadele, kuhu hakkab projekteerima uut 18-rajalist golfiväljakut, mis oleks aktraktiivne nii harrastajale kui tippudele. Sportlaskarjääri järel on 44-aastane Sörenstam keskendunud perele, uute talentide kasvatamisele ja golfiväljakute projekteerimisele ning Eestist saab neljas riik, kus ta on projekteerinud uue väljaku.

"See on minu esimene Euroopa projekt ja olen saadud võimaluse üle väga elevil," lausus rootslanna ETV-le. "Koht pole Rootsist sugugi kaugel ja golf on Eestis väga noor spordiala ning on kiirelt kasvav. Minu jaoks on väga tähtis sellest osa saada, tuua rohkem peresid ja lapsi ala juurde."

"Läbi selle, et Annika projekteerib meile siia väljaku, on Eesti ja Eesti golf nüüd teada üle maailma," sõnas Jõelähtme golfiklubi juhataja Hanno Kross. "Eelmisel mängiti meil siin golfi 32 000 korda, millest 7000 olid välisturistid. Me loodame Annika Söderstami kaasamisega välisturistide arvu kahekordistada. Suurusjärku 15 000. "

Sörenstami esimest visiiiti Eestis kajastavad viie välisriigi kümme meediaväljaannet. 2008. aastal profikarjääri lõpetanud rootslanna elab USA-s Orlandos, kus veab oma erinevaid golfiga seotud ärisid ja kasvatab väikest tütart ja poega. Iga päev ta enam golfi ei mängi.

"Mängin vaevu kord nädalas, sest töötava emana on mul vaja äri juhtida kodus ja ühendada see emarolliga. Golfi mängimine pole minu jaoks enam prioriteet, küll aga töötamine golfi jaoks, kuid mitte mängimine.Ma ei usu, et 59 löögiga ringi minult enam näeb."

Sörenstam on ainsa naisena läbinud võistlustel mänguringi alla 60 löögi. Ta võitis profikarjääri jooksul 89 turniiri, neist kümme suurturniiri ja teenis 22 miljonit dollarit. Tema projekteeritava väljaku kõrvale kerkib Jõelähtmel ka hotell ja spa.

"Golfiväljaku enda ehitus on suurusjärk 5,5 miljonit," sõnas Kross. "Lisaks hotellid-spad, 10-12 miljoni vahepeale on see investeering."

Maailmatähe projekteeritav väljak peaks valmis saama 2019. aastaks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: