Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Olümpiaülekannete vaadatavus kukkus võrreldes ETV-s näitamisega mitu korda

PyeongChangi olümpiamängude avatseremoonia
PyeongChangi olümpiamängude avatseremoonia Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kantar Emori koostatud telerivaadatavuse uuringu tulemuste järgi olid PyeongChangi olümpia vaadatavuse näitajad neli aastat tagasi Sotšis toimunud mängudega võrreldes kordades väiksemad.

Eesti Päevaleht kirjutab, et kui nelja aasta eest näitas olümpiamänge ETV, siis nüüd Eesti Meediale kuuluvad Kanal 2 ja Kanal 12. Kõige märgilisem kukkumine oli OM-i ava- ja lõputseremooniatega.

Kui Sotši OM-i avatseremooniat vaatas ETV vahendusel 307,9 tuhat inimest, siis PyeongChangi avatseremooniat koos kordusega vaid 132,5 tuhat ehk pea kaks ja pool korda vähem.

Ka lõputseremoonia vaadatavus jäi enam kui kaks korda ETV nelja aasta tagustele numbritele alla - ETV-st vaatas Sotši OM-i lõputseremooniat 230,3 tuhat, nüüd aga koos kordusega vaid 110,2 tuhat.

Vaadatavuselt alla jäid ka paljud ülekanded võistlustelt. Näiteks kui meeste suusatamise 50km sõitu vaatas nelja aasta eest ETV-st 120,9 tuhat, siis nüüd vaid 61,1 tuhat vaatajat.

Alla jäid tänavused numbrid ka teise erakanali TV3 nelja aasta tagustele numbritele, kes omas tollal uisutamise ülekannete õigusi - näiteks jäätantsu vabakava vaatas nelja aasta eest TV3-st 109,4 tuhat, aga nüüd vaid 24,9 tuhat.

Ajalehe hinnangul olid oluliselt väiksemate vaatajanumbrite põhjuseks üheltpoolt ajavöönd - olulisemad võistlused peeti siis kui Eestis oli tööpäev täies hoos.

"Oma roll on ka teleülekannetega äritsemises - Eesti inimesed on harjunud vaatama olümpiat ETV kanalitelt, mitte seni spordivaenulikust Kanal 2-st. Osa vaatajaid läks kaduma ka vabalevi nõude eiramisega," resümeerib ajaleht.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: