Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Simple Sessionil osaleb 13 X-Mängude medalimeest

Simple Session
Simple Session Autor/allikas: Jaanus Ree

Eeloleval nädalavahetusel, 3. ja 4. veebruaril Saku Suurhallis toimuva Simple Session 18 võistlejate nimistu on enneolematult tugev: Tallinna saabuvatel rulatajatel ja BMX-ratturitel on kokku 58 X-Mängude medalit, neist 29 kulda.

Võistlema saabub X-Mängudelt BMX-is 10 ja rulasõidus 3 medalit teeninud sportlast: trikiratturitest Garrett Reynolds, Daniel Dhers, Ryan Nyquist, Kevin Peraza, Devon Smilie, Simone Barraco, Gary Young, Pat Casey, Bruno Hoffmann ja Broc Raiford ning rulatajatest Alex Sorgente, Pedro Barros ning Greg Lutzka. Kokku on võistlejatel ette näidata 58 eri toonides X-Mängude medalit: 29 kulda, 17 hõbedat ja 12 pronksmedalit.

Medalimeeste seas võistlevad Simple Sessionil ka X-Mängude kõige värskemad ehk 2017. aasta BMX- ja rulavõitjad. Nii on BMX-is Simple Sessioni võistlejate nimekirja kinnitatud juulikuus Minneapolises toimunud suviste X-Mängude 2017. aasta BMX pargisõidu 23-aastane mehhiklasest kuldmedalist Kevin Peraza (kahekordne Simple Sessioni võitja) ning BMX tänavasõidu võitja, 27-aastane ameeriklane Garrett Reynolds (kolmekordne Simple Sessioni võitja). Rulasõidus asub Tallinnas oma ala tipptaset demonstreerima X-Mängudel rula pargisõidus võidu enda nimele kirjutanud 19-aastane ameeriklane Alex Sorgente, kes saabub Simple Sessionile esimest korda.

Statistika:

Garrett Reynolds (BMX tänavasõit): 10 kulda, 1 hõbe (Simple Session 2008, 2009 ja 2017 võitja)
Ryan Nyquist (BMX park): 4 kulda, 7 hõbedat, 5 pronksi (Simple Session 2005 ja 2006 võitja)
Pedro Barros (Rulasõit): 6 kulda, 3 hõbedat
Daniel Dhers (BMX tänavasõit): 5 kulda, 1 pronks

"Võib julgelt öelda, et juba puhtalt statistika põhjal näeb sel aastal Simple Sessionil läbi aegade tugevaimat konkurentsi, kuid lisaks on võistlemas veel ka uusi ja põnevaid tegijaid mitmest maailma nurgast, kes võivad siin Tallinnas ajalugu teha," kommenteeris üks Simple Sessioni peakorraldajatest Mario Kalmre.

Kokku on Simple Sessionile saabumas 182 võistlejat 29 riigist, esindatud on: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Venemaa, USA, Costa Rica, Kanada, Mehhiko, Suurbritannia, Argentina, Ecuador, Saksamaa, Soome, Rootsi, Holland, Venezuela, Austraalia, Jaapan, Ukraina, Itaalia, Kreeka, Prantsusmaa, Hispaania, Colombia, Brasiilia, Šveits, Belgia ja Itaalia.

Simple Sessioni tarbeks Saku Suurhalli rajataval hiiglaslikul võistlusväljakul toimuvad vaatemängud algavad kahe treeningpäeva järel laupäeval, 3. veebruaril, mil terve päeva jooksul toimuvad Saku Suurhallis nii rulasõidu kui ka BMX-i kvalifikatsioonid ning sõitmas näeb kõiki võistlusele pääsenud Eesti sportlasi. Pühapäeval, 4. veebruaril vallutavad pargi juba sõelale jäänud võistlejaid, kelle osalusel kulmineerub Simple Session finaalidega, millele paneb punkti auhinnatseremoonia. Päev pärast võistlusi, 5. veebruaril on esmakordselt üle aastate park avatud kõikidele tänavaspordihuvilistele.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: