Adavere kiiruisutamise entusiast pani kõhklejatel suu lukku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Adaveres Eesti kiiruisutamise traditsioone üleval hoidva Väino Treimani suur ja entusiastlik töö on vilja kandnud. Tema käe all ala selgeks õppinud Saskia Alusalu ja Marten Liiv kvalifitseerusid olümpiale.

65-aastane Treiman õpetab Adavere Põhikooli saalis uutele kiiruisutamise huvilistele tehnikat. Noored võtavad rullidel mõnuga ringe, sest nüüd on selge, et ka sel moel alustades on võimalik jõuda olümpiale. Seda tõestasid Treimani käe all Adaveres sportlasteks sirgunud Saskia Alusalu ja Marten Liiv. "On hea tunne ja rahulolu. Töö on olnud täie eest ja saanud sellega ka tasutud," ütles rõõmust särav Treiman ETV spordisaatele. "See on ikka väga eriline saavutus, et koolist, kus on hetkel 56 last, on jõudnud kaks kasvandikku olümpiale. Kui ma alustasin, siis seda ei võinud uskudagi. Kui ma olin kunagi Mart Siimanni (EOK varasem president - toim.) juures ja ta küsis, et kas keegi jõuab kiiruisutamises olümpiale. Siis oli minu vastus, et ei jõua."

Olümpialased treenivad nüüd laias ilmas, kuid samas saalis nühkis Alusalu Treimani juhendamisel üle kuue ja Liiv üle kümne aasta. Uisurada, mis ootab hetkel külmakraade, hakkas Treiman valama, et koolilapsed talvel väljas midagi teha saaks. Kuna lund ei olnud, aga külma oli, siis pühenduti just uisutamisele ja tasapisi hakati ka võistlema. "Kiiruisutamine algas meil tänu sellele, et hakkasime Ants Antsoni olümpiavõidu puhuks korraldama võistlust kuldne 1500," meenutas Treiman. "Kui meie sõitsime alguses hoki- ja iluuiskudega ning ei teadnudki, mis kiiruisutamine on, siis Tiit Idarand tuli meile külla kiiruiskudega. Tiit ütles seda, et Adavere on mõttetu koht ja Väino mõttetu mees. Nüüd Tiit, palun! Vastus on olemas, kaks meie kiiruisutajat pääses olümpiale."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: