Naiste saalihokikoondis ei pääsenud MM-il kaheksa parema sekka ({{commentsTotal}})

{{1512477000000 | amCalendar}}
Eesti - Poola naiste saalihoki MM-il
Eesti - Poola naiste saalihoki MM-il Autor/allikas: IFF International Floorball Federation

Eesti naiste saalihokikoondis kaotas Bratislavas toimuval MM-il play-off'i avamängus Poolale 1:6 ning jätkab mängimist kohtadele 9.-12.

Eestlannad jäid kolmanda minuti omaväravast kaotusseisu, pool minutit hiljem viigistas seisu Reti Vaart, kuid see jäi ka Eesti ainsaks tabamuseks. Teisel kolmandikul 4:1 eduseisu haaranud Poola lõi oma viienda ja kuuenda värava viimase kahe minuti jooksul ning kohtub veerandfinaalis Tšehhiga.

Alagrupiturniiril Austraalia ja Singapuri 10:4 alistanud ning Slovakkiale 3:10 kaotanud Eesti järgmiseks vastaseks on homme Eesti aja järgi kell 12.30 Taani. Selle mängu võitja saab mängida üheksandale kohale.

Koondise peatreener Pavel Semenov ütles, et homme on Eestil uus võimalus võita. „Võib-olla meist ei oodata palju, aga loomulikult on meil tiimisiseselt eesmärgid - homme on võimalus tänasele kaotusele leevendust leida,“ sõnas ta.

Taaniga on Eesti varem kohtunud ühe korra. 2013. aastal mängiti MMi kvalifikatsiooniturniiril 2:2 viiki.

Eestlannad tegid turniiril ajalugu, varasemalt on koondise parimaks tulemuseks olnud 15. koht 2009. aastast.