Mehhiko kindlustas koha MM-finaalturniiril, USA seisab katastroofi äärel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mehhiko jalgpallikoondis
Mehhiko jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustele on koha kindlustanud viis riiki, neist viimasena reedel Mehhiko.

Mehhiko alistas Azteca staadionil toimunud valikmängus Panama 1:0, kohtumise ainsa värava lõi 53. minutil peaga Hirving Lozano, kes oli vahetusest mängu sekkunud vaid kaks minutit varem. Olulise võõrsilvõidu võttis Costa Rica, kes oli New York Red Bullsi kodustaadionil toimunud kohtumises 2:0 üle USA-st. Mõlemad väravad lõi Marcos Urena. Honduras oli 2:1 üle Trinidad & Tobagost.

Kolm vooru enne Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi tsooni valikturniiri lõppu on Mehhikol koos 17 punkti, teisel kohal oleval Costa Rical on 14 silma ning kolmandat kohta hoiab USA kaheksa silmaga. Hondurasel on kaheksa ja Panamal seitse punkti, punasel laternal Trinidadil kolm silma. Otse finaalturniirile pääsevad kolm esimest koondist, neljandaks jääv riik selgitab Venemaale pääseja Aasia tsooni viienda koha omanikuga mängitavas play-off'is.

Mehhiko pääses MM-finaalturniirile seitsmendat korda järjest, kokku on MM-il mängitud 16 korral. Sellest on enam suutnud vaid Brasiilia, Saksamaa, Itaalia ning Argentina.