Küprosele ja Bulgaariale üllatusvõit, Prantsusmaa purustas Hollandi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Küprose jalgpallikoondis
Küprose jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

MM-valiksarjas said vastavalt A- ja H-alagrupis 3:2 üllatusvõidu kirja Bulgaaria ning Küpros ja tõid end seega tagasi võitlusse play-off’i kohtade nimel.

Märtsis kindlalt Hollandist üle olnud, kuid siis omakorda Valgevenele alla jäänud Bulgaaria taastas unistuse MM-ist. Rootsi vastu mindi kolmel korral juhtima ning Ivailo Chochevi värav 79. minutil kindlustas neile 3:2 võidu. Bulgaaria jääb play-off’i kohast maha punktiga, kuid erinevalt rootslastest peavad nemad mängima ka Prantsusmaaga, kirjutab Soccernet.ee.

Juunis just Rootsile kaotanud Prantsusmaa tegi oma seisu oluliselt pingevabamaks kahe gigandi mängus Hollandi vastu. Antoine Griezmanni väravast sündinud 1:0 eduseis püsis tablool 73. minutini, kuid siis läksid Kevin Strootmani eemaldamise tõttu enamusse jäänud prantslased oma teed. Thomas Lemar lõi kaks väravat, millest eriti kõrgeklassiline oli esimene tabamus. Värava sai kirja ka värske PSG ründaja Kylian Mbappe.

B-alagrupis said juba oma teed läinud Portugal ja Šveits kindlad võidud kääbusriikide vastu. Kõige tähelepanuväärsem oli mäng Šveitsis, kus üliekstreemsete ilmaolude tõttu peatati mäng mitmel korral. Võõrustajad said lõpuks 3:0 võidu. Portugali 5:1 võidumängus Fääri saarte üle lõi Cristiano Ronaldo kübaratriki.

Kui Eesti suutis Kreekalt viigi noppida, siis seda ei suutnud ära kasutada nende otsene konkurent Bosnia. Kuigi Küprose vastu mindi avapoolaja lõpuks 2:0 juhtima, siis teise poolaja keskel lõi Eesti pühapäevane vastane kolm kiiret väravat ja teenis oma kolmanda võidu.