41. Spinnakeri regati võitsid Kim Oskar Godenhjelm ning Jakob Haud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jakob Haud
Jakob Haud Autor/allikas: Aleksandr Abrosimov

Eile lõppes Pirital Kalevi Jahtklubis neli päeva kestnud 41. Spinnakeri regatt, millel osales regati ajaloo rekordarv - 229 purjetajat - Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest, Türgist ja Eestist. 168 Optimist klassi purjetaja hulgas tuli võitjaks Kim Oskar Godenhjelm Soomest klubist HSK ning 61 Zoom8 purjetaja seas oli ülekaalukas võitja Jakob Haud Eestist, Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

Kui Optimistide kvalifikatsioonsõite ja ka kuldlaevastiku sõite juhtis enne viimast võistluspäeva kindlalt Vejas Strelciunas Leedust, siis viimase päeva sõidud talle väga häid tulemusi ei pakkunud ning kohast pjedestaalil jäi teda lahutama vaid üks punkt. Suhteliselt stabiilselt jätkas aga teisel kohal olnud Kim Oskar Godenhjelm Soomest klubist HSK, kes sai eile kirja sõiduvõidu ning viieteistkümnenda ja kuueteistkümnenda koha. Koguseeria 5-1-1-3-3-15-1-(16) ja 29 punkti andsid talle aga kindla võidu.

Viimast võistluspäeva kuuendalt kohalt alustanud Kim Oskari klubikaaslane Samuel Rikala jätkas aga tõusvas joones kohtadega 10-5-1, ning kindlustas endale 36 punktiga koha pjedestaali teisel astmel. Ka Optimist klassi kolmas koht läks Soome klubisse EPS. Joona Pasanenil õnnestus eilsed vaiksete tuultega sõidud lõpetada kohtadega 8-10-2 ning pääses 41 punktiga Optimist klassi pjedestaali kolmandale astmele. Edasi järgnesid kaks Leedu, üks Soome ja kaks Venemaa purjetajat. Parima eestlasena lõpetas regati üheksanda kohaga Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist, kogudes oma võistlusseeriasse kohad 6-7-8-4-4-(74)-14-29 ning 72 punkti.

Optimist klassi hõbelaevastiku esikolmiku moodustasid Stepan Zapoev Venemaalt, Aada Maula ning Felix Sergelius Soomest.

Zoom8 klassi 61 purjetaja hulgas ei jätnud konkurentidele palju võimalusi regatti algusest peale juhtinud ja ridamisi sõiduvõite noppinud Jakob Haud (R.O.PK). Eile esimeses sõidus saadud neljas koht oligi Jakobi halvimaks. Haud võttis ülekaaluka võidu üheksa punkti ja koguseeriaga 1-1-1-1-1-(4)-3-1. Jakobile oli see juba teine kord Spinnakeri regatt Zoom8 klassis võita. Ka 2014. aastal jättis ta võidu Eestisse ning eelmisel aastal saavutas ta võitjaga võrdsete punktidega teise koha.

Pjedestaali madalamad astmed hõivasid Soome tüdrukud. Eilset päeva kuuendalt kohalt alustanud Lilian Tanhuanpää HSK klubist sai täna kirja stabiilsed kohad 3-2-2, mis tõstsid ta pjedestaali teisele astmele. Neljandalt kohalt kolmandale tõusis aga Emma Grönblom klubist HSS, kes võitis eilse esimese sõidu ja sai lisaks kirja seitsmenda ja kuuenda koha. Kokkuvõttes sai ta 61 purjetaja hulgas suurepärase kolmanda koha. Eesti tüdrukute hulgast lõpetas kõrgeimal, kuuendal kohal Mari-Ann Raud Tallinna Jahtklubist.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: