Port: alaliidud peaks Bernatski juhtumis üles kerkinud infoga tegelema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Vitali Bernatski juhtumi komisjoni täna avalikustatud aruandes väidab komisjon, et ei saa kinnitada ega ümber lükata ühegi ajakirjanduses Vitali Bernatski poolt oma kliendiks nimetatud isiku seotust keelatud ainete vahendamise aga kasutamisega. Nii komisjoni kui ka EOK arvates peaksid järgmised otsused tegema raportis mainitud sportlaste ja treeneritega seotud alaliidud.

"Komisjoni liikmed pööravad tähelepanu teatud halbadele nähtustele ja annavad edasi selle tähelepaneku Eesti spordi puhtuse eest vastutavale peaorganisatsioonile ehk EOK-le. Ja EOK saab siis otsustada, mida nende kahtlustustega teha. Kas öelda, et need ei ole tähelepanu väärt või peaks edasi asja uurima," rääkis ETV spordiuudistele Bernatski juhtumi komisjoni esimees Kristjan Port.

"EOK on katuseorganisatsioon ja esindab kõiki alaliite ja ei saa otsustada ühegi alaliidu eest ja ühelegi alaliidule ei saa ka kirjutada ette seda, mida võib ja mida ei või. Ma arvan, et esmalt peaks alaliit tegema siit järeldused ja kui sealt midagi ei tule, siis tuleme katuseorganisatsiooni juurde," arvas asjast EOK president Neinar Seli.

"Ma vaatan, et seal on puudutatud konkreetseid inimesi, siis need otsused, mida need inimesed teevad, on nende endi teha. Mis puudutab alaliitu, siis alaliit saab olla nõuandvas rollis. Enamus raportis järelduste ja soovituste hulgas toodud tegevusi puudutavad organeid, mis asuvad meist järgu või kahe võrra kõrgemal. Meie antidopingualase tegevusega tegeleme igapäevaselt," rääkis Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

"Ühest küljest on alaliit see organisatsioon, kes oma spordiala heaolu eest vastutab riigis. Selles suhtes on täiesti normaalne, et alaliit tegeleb nendele teadaolevate probleemide lahendamisega ja katuseorganisatsioon ehk EOK pöörab sellele tähelepanu juhul, kui nad ei saa sellega hakkama," lisas Port.

"Teisest küljest on ka alaliidud küllaltki väetid, kui ühiskond ja spordikogukond laiemalt neid ei toeta. Siis nad jäävad pikemalt olukorda, kus nad peavad varjama või asja kuidagi ära maandama. Ma arvan, et me kõik õpime sellest olukorrast ja tegelikult on õige, et alaliit sellega peaks tegelema," lõpetas Port.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: