Rait Ratasepp võitis Ungaris ultratriatloni võistluse

Foto: Trismile
Kas olete mõelnud, mis tunne oleks sõita jalgrattaga Tallinnast Tartusse ja tagasi. Või joosta Viljandist Otepääle? Just nii pikad vahemaad läbis Eesti ultratriatlonist Rait Ratasepp, kui ta võitis rahvusvahelisel ultratriatlonil esikoha.

Double Ultra Maratoni võistlusel Ungaris pidid osalejad läbima distantsi, kus oli 7,6 kilomeetrit ujumist, 360 kilomeetrit rattasõitu ja 84 kilomeetrit jooksu.

Võistluse võitja, eestlane Rait Ratasepp, läbis selle maa 22 tunni ja seitsmeteistkümne minutiga, edestades teisele kohale tulnud võistlejat peaaegu tunni ajaga. 31-aastasena oli Ratasepp Ungaris üks noorimatest triatlonil osalejatest, kusjuures vanim osaleja oli 62-aastane.

Ratasepp rääkis, et ultratriatloni läbides on tempo palju rahulikum kui tavalises triatlonis. Samuti treenitakse mõlema jaoks erinevalt. "Hommikul lähed välja, õhtul tuled tuppa tagasi. Ja siis järgmisel päeval kohe jätkad samamoodi. Niimoodi ma sõitsin ratast näiteks, päikesetõusuga välja, tulin päikeseloojanguga tagasi. Kõik see aeg sõitsin ratast lihtsalt. Ja siis järgmisel päeval tegid pika ujumise. Vahepeal on lühemad trennid ka, aga need pikad trennid on kogu asja võti," sõnas Ratasepp ETV-le. "Seetõttu on ultratriatlonistide jaoks väga keeruline käia kaheksast viieni tööl ja samal ajal edukalt treenida," ütles Ratasepp.

Lisaks kehalisele treenimisele, peab sportlane end ka vaimselt ette valmistama, sest kuni 35 tundi kestev võistlus tuli läbida magamata. "Need rasked momendid ikka tulevad reeglina jooksul. Näiteks kui ma olen ultrajooksul, siis need hakkavad ikka paari-kolme tunni pärast korduma, siis tunnis korraks läheb raskemaks ja pead selle üle elama. Ujumine ja ratas on sellised, mis füüsiliselt ära ei tapa," lisas Ratasepp.

Siiski jätkub Ratasepal motivatsiooni enda treenimiseks ning ta kaalub tulevikus veelgi pikema triatloni läbimist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: