Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Šmigun-Vähi: ROK levitab infot, millel pole B-proovi näol tagapõhja

Kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi ütles ETV spordisaate stuudios, et pole kunagi tarvitanud dopingut.

Täpselt kaks kuud tagasi sai Šmigun-Vähi teate, et kaheksa aastat tagasi, 2006. aasta Torino olümpiamängude käigus, ajavahemikul 12.-16. veebruar, võetud dopinguproovide uuel kontrollimisel A-proovist ei ole leitud keelatud aineid, kuid väidetavalt leidub selles molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest.

"Ma ei ole kunagi kasutanud keelatud aineid," lausus Šmigun-Vähi. "Kahetsusväärne on see, et Rahvusvaheline Olümpiakomitee lekitab infot, millel ei ole B-proovi näol kindlat tagapõhja."

"Olin samas seisus 2002. aastal, kui pärast A-proovi taheti mind maha lasta ja üles puua. Mind valati vihaga üle. Torino olümpiamängud olid kaheksa aastat tagasi, siis oli kõik korras. Kuidas mul on võimalik nüüd, kui olen spordist eemal, tõestada seda, et ma pole midagi valesti teinud. Seetõttu tegin paar nädalat tagasi valedetektori testi, mis koosnes dopinguküsimustest."

Šmigun-Vähi lisas, et ta teda aitab Šveitsi advokaat. "Ma ei ole tarvitanud keelatud aineid. Ma võitlen tõe eest lõpuni," ütles Šmigun-Vähi.

 

 

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: