Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aidu sõudekanal on veespordi harrastajatele kasutusvalmis tuleval suvel

Aidu karjääri rajatava sõudekanali süvend on valmis ja anti täna Aidu Veespordikeskusele üle. Veel umbes aasta aega tagasi mürisesid Aidus karjäärikallurid ja kuskil lähedal tõstsid hiiglaslikud ekskavaatorid põlevkivi ja paekivi. Nüüd on seal umbes 11 meetri sügavune veetee, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Aidu sõudekanal täitub tasapisi veega ja juba järgmisel suvel on seal võimalik igasugust veesporti harrastada. Rahvusvahelisi võistlusi saab pidada siiski alles ülejärgmisel aastal. Tuhande kilomeetri raadiuses teist sellist sõudekanalit ei ole.

"Nüüd peab arvestama, kas Brest, Minsk või Moskva on lähimad inimkätega kaevatud kanalid. Jah, see on tõepoolest regioonis ainuke," ütles SA Aidu Veespordikeskus nõukogu esimees Hardi Murula.

Eesti Energia Kaevanduste jaoks oli tegemist olulise tööga, sest varem pole ammendatud põlevkivikarjääri puhke- ja spordikeskuseks rekonstrueeritud. Tööd läksid maksma umbes miljon eurot.

Eesti Energia Kaevandused kavatsevad tulevikuski vanu tööstusalasid nii taastada, et sellest elanikele kasu tõuseks.

Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli peab Aidu sõudekanali rajamist isegi sajandi sündmuseks. Inimestele, kellele meeldib veeta aega vee peal, on Aidus nüüd palju ruumi.

"Siin on 30 kilomeetrit vanu tranšeesid ja nii palju vett, et siia mahub tegelema veesuusatamise ja mootorispordiga," märkis Väli.

Arvata võib, et isegi uisutajad ja jääpurjekad mahuvad nendele veteväljadele ära, kui talv on külm ja kanalid jäätunud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: