X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

100 spordihetke | Eesti allveesport

Foto: Gunnar Vaidla/Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum SA/Eesti muuseumide veebivärav

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. Sel korral on teemaks Eesti allveesport – möödunud sajandi edulugu.

Nõukogude perioodi lõpus võitsid Eesti allveesportlased mitme kümnendi vältel rohkelt medaleid – neid tuli palju nii järvest kui ka basseinist.

Kui spordisõber ei saanudki täpselt aru, mille poolest erineb poiujumine täheujumisest, olid meie allveeorienteerujad Illa Raudik, Aini Leik ja Tiina Krutob tuttavad nimed paljude spordisõprade kodudes.

Viitna järves suviti toimuvatele veealustele võistlustele peale sattudes võis olla kindel, et inimesed seal vee all toimetavad tegelikult omal alal maailma tipus.

Basseinis võistlesid edukalt meie lestaujujad: 70-ndatel Jüri Kravets ja 90-ndatel Kristina Nurk. Lest oli mono, medaleid aga multi ehk palju.

Eesti allveesportlaste medalid tulid kümnendite jooksul ja kümnete kaupa vee alt, aga särasid maa peal kaugele ja kõrgele.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: