Kertu Laak: natukene ärevust hakkab juba tekkima

Eesti naiste võrkpallikoondis tegi teisipäeval oma esimese pallitrenni Unibet Arenal, et anda vormile veel viimast lihvi enne kodust EM-finaalturniiri. Enne seda peetakse veel kaks kontrollmängu Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Naiste EM-finaalturniir algab kahe nädala pärast, kui minnakse vastu Prantsusmaaga, enne seda kontrollitakse vormi veel Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Eesti koondise diagonaalründaja Kertu Laagi sõnul hakkab vaikselt närv juba tekkima.

"Natukene ärevust hakkab kindlasti tekkima, aga ma arvan, et see on selline hea ärevus. Ootame siia palju rahvast, et oleks olemas kodupubliku tugi. Kindlasti on veel asju, millega peame vaeva nägema, aga samm-sammult liigume õiges suunas," rääkis Laak hetke emotsioonist ja olukorrast. 

Diagonaalründaja arvates on koondise seis hea ja ollakse puhanud. "Need, kes on veel väikeste pisivigastustega, vaikselt paranevad ja me loodame küll, et kõik on rivis, kui see suur päev kätte jõuab," lisas koondislane. 

"Ma arvan, et me ise läksime natukene julgemaks. Esimeses mängus võib-olla natukene kartsime ja oli ebakindlust, hakkasime proovima erinevaid lahendusi. Servil ei tulnud sellist arengut, mida me lootsime, eks sellega hakkame siin rohkem vaeva nägema," kommenteeris Kertu Laak Paides toimunud kolme mängu Rumeeniaga.

Laagi sõnul tuleks veel viimastel treeningutel rõhku panna servile ja lihtsate kohtade täpselt mängimisele. "Servil saaks juurde panna, seda me kindlasti harjutame ja lihtsate olukordade täpselt mängimist, et ei tuleks lihtsaid vigu sisse. Kõik need vastased on sellised, kellega võib ühest-kahest olukorrast oleneda, kas võidad geimi või mitte. Võit jääks oskuste teha," ütles Laak.

Sarnased eesmärgid on seatud ka viimasteks kontrollmängudeks Bosnia ja Hertsegoviinaga. "Nendes mängudes proovime rohkem võib-olla erinevaid koosseise katsetada. Bosnia ja Hertsegoviinaga mängud ongi 4–5 päeva enne esimest finaalturniiri mängu ja seal tulebki üle vaadata, mis need oskused selleks hetkeks on ja peale seda enam midagi väga korrigeerida ei jõua, see on hea koht, kus mängukindlus kätte saada," sõnas diagonaalründaja. 

Milline on koondisesisene atmosfäär? "Väga hea!" lõpetas Kertu Laak. 

Viimased kontrollmängud enne EM-finaalturniiri toimuvad 11. ja 12. augustil Unibet Arenal.

Toimetaja: Helena Lindeberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: