Eesti koondis tuli spinningupüügis maailmameistriks

Spinningupüügi maailmameistriks tulnud Eesti koondis
Spinningupüügi maailmameistriks tulnud Eesti koondis Autor/allikas: Erakogu

Eesti koondis krooniti Tšehhis toimunud spinningupüügi MM-il maailmameistriks. Lisaks tuli individuaalselt maailmameistriks paatkond Raigo Padar ja Ivo Sööt ning individuaalse pronksi saavutas Alexander Andrusenko ja Lehar Leetsaar (Team Lowrance Estonia).

Koondisesse kuulusid Raigo Padar, Ivo Sööt, Alexander Andrusenko, Lehar Leetsaar, Denis Manov, Roman Jakovlev ja Andrus Käpp. MM-ist võttis osa 16 riiki.

Võistlus oli pingeline, pärast esimest päeva oli Eesti koondis riikide arvestuses Leedu järel teisel kohal, teisel päeval õnnestus aga Leedu selja taha jätta. Õhtul pandi paika järgmise päeva võistlustaktika, tähtis oli stabiilsus ja vältida põrumisi. Viimasel päeval oli kala väga kehva võtuga, aga Eesti koondise saak oli siiski piisav, et kõik teised koondised selja taha jätta.

"Meie edu taga on väga tugev ja kogenud meeskond, iga koondise liige panustas maksimaalselt selle tulemuse saavutamiseks. Ilma ühtse ja motiveeritud meeskonnata ei oleks seda tiitlit tulnud," kinnitas koondise liige Alexander Andrusenko. "Tegime kolme paadiga trenni ning suutsime nende treeningute tulemusena pusle kokku panna, mida, kus ja kuidas püüda. Veekogus oli valdavalt ahvenat ja koha, mõned koondised tegid panuse kohapüügile, kuid meie otsustasime, et stabiilsema tulemuse annab siiski ahven, seega püüdsimegi võistluse ajal põhiliselt ahvenat ja tegime seda teistest veidi paremini."

"Ei pea vist mainima, millised emotsioonid meil olid, kui meile kohale jõudis, et olemegi maailma parim koondis! Ka individuaalselt võtsime kolmest poodiumikohast ära kaks. Hümn mängis sel õhtul kaks korda, mõlemal korral oli selleks just Eesti hümn. Pärast võistlust oli väga uhke tunne, kui suurte riikide koondised tulid meid tunnustama, et väike Eesti on ikka väga tugev. Paljud koondised õppisid võistluse ajal meie pealt, järelikult oleme vist midagi õigesti teinud," lisas Andrusenko.

Võistluse formaadis on igast riigist on kaks põhipaatkonda (kaks püüdjat + kohtunik paadis), üks varupaatkond, koondise kapten ja võib olla ka lisa-abilisi. Püütakse röövkala tehispeibutistega ning iga püütud kala eest saab punkte, püütud kalade pikkused võetakse ruutu ja summeeritakse. Arvesse lähevad teatud alammõõtudest suuremad kalad. Võistluspäeva lõpus tehakse pingerida. Kellel on rohkem punkte (s.t. rohkem ja/või suuremaid kalu), see saab kõrgema koha. Kõik püütud kalad mõõdetakse kohtuniku poolt paadis ja lastakse kohe tagasi, s.t. kala ei tapeta. Eesti on ka varem korra spinningupüügis maailmameistriks tulnud – 2018. aastal Inglismaal.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: