Peatreener kritiseeris kohtunikebrigaadi valikut, kus oli ka eestlane

Peakohtunik Lina Lehtovaara Põhja-Iirimaa ja Norra vahelisel mängul
Peakohtunik Lina Lehtovaara Põhja-Iirimaa ja Norra vahelisel mängul Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Neljapäeva õhtul tegi Eesti kohtunik Karolin Kaivoja ajalugu, olles ametis naiste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri mängus Põhja-Iirimaa ja Norra vahel. Pärast mängu ütles Põhja-Iirimaa peatreener Kenny Shiels aga, et põhjamaise kohtunikebrigaadi valimine sellisele mängule on sobimatu.

Mängu peakohtunik oli Lina Lehtovaara Soomest, esimene abikohtunik eestlane Karolin Kaivoja, teine abikohtunik Chrysoula Kourompylia Kreekast ning neljas kohtunik oli Tess Olofsson Rootsist.

Oma pahameelt Soomest pärit peakohtuniku vastu väljendas Põhja-Iirimaa peatreener juba tunnelis kohe pärast mängu UEFA delegaadile.

"UEFA on väga range selle osas, mis värvidega võistkonnad mängivad ning kuidas me välja näeme, kuid siis määravad nad sellele kohtumisele kohtuniku Põhjamaadest," ütles Shiels.

Mängujärgsel pressikonverentsil avaldas oma arvamust kohtunike kohta ka Norra naiskonna peatreener Martin Sjögren, kes oli kohtunikega rahul. "Me mõistsime mängu kohtunikega ühte moodi ning ma tahan rõhutada seda, et kohtunikud ei ole need, kes mängu otsustavad," ütles Sjögren.

Toimetaja: Katariina Järve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: