WADA pöördus Valijeva dopingujuhtumi asjus spordikohtusse

Kamila Valijeva
Kamila Valijeva Autor/allikas: SCANPIX/AP

Venemaa antidopinguagentuur (RUSADA) teatas paar nädalat tagasi, et nad ei avalda Pekingi taliolümpiamängude ajal dopinguskandaali sattunud 16-aastase iluuisutaja Kamila Valijeva juhtumi tulemusi. Maailma antidopinguagentuur (WADA) otsustas seetõttu pöörduda rahvusvahelise spordikohtu (CAS) poole.

"Vaatamata sellele, et RUSADA-le esitati ametlik teade Kamila Valijeva juhtumi kiireks lahendamiseks, ei toimunud edusamme. Seetõttu võin kinnitada, et WADA pöördus nüüd ametlikult spordiarbitraaži," kirjutas WADA president Witold Banka Twitteris.

RUSADA ütles mõned nädalad tagasi, et nad ei avalda kuulamiste kuupäeva, otsust ega muid üksikasju Valijeva kaitstud isiku staatuse tõttu. Valijeva oli proovi andmise ajal 15-aastane ja seega maailma dopinguvastase koodeksi kohaselt "kaitstud isik".

Valijeva andis positiivse proovi eelmise aasta detsembri lõpus Venemaa meistrivõistlustel, kui tema proovist leiti keelatud südameravimi trimetatsidiini jälgi. Proovi tulemused avaldati alles tänavuse aasta veebruaris, päev pärast seda kui Valijeva aitas Venemaa Olümpiakomitee koondise Pekingi olümpial võistkonnavõistlusel esikohale.

Valijeva põhjendas olümpia ajal, et keelatud aine sattus tema organismi, kuna ta jõi samast veeklaasist vanaisaga, kes seda südameravimit tarvitab.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: