Pariisi olümpia avatseremoonial tulevad sportlased rahva ette paatides

2024. aasta Pariisi olümpiamängude avatseremoonia visuaal
2024. aasta Pariisi olümpiamängude avatseremoonia visuaal Autor/allikas: Paris 2024/Twitter

2024. aastal suveolümpiamänge võõrustav Prantsusmaa pealinn Pariis andis teada, et olümpiamängude avatseremoonia toimumispaik on Seine'i jõgi. Sportlased paigutatakse kuue kilomeetri pikkusel marsruudil paatidesse.

2024. aasta olümpiamängude korralduskomitee juht Tony Estanguet tegi ettepaneku, et jõgi võiks olla avatseremoonia toimumiskohaks. Esmaspäevasel pressikonverentsil kinnitas ta, et olümpia korralduskomitee ja Rahvusvaheline Olümpiakomitee on asukoha heaks kiitnud.

Estanguet ütles, et eesmärk on muuta avatseremoonia kõigile avatumaks ja prognooside kohaselt saab sündmust vaatama minna kümme korda rohkem inimesi, võrreldes tavapärase staadioni keskkonnaga.

Olümpiamängude korralduskomitee ütles, et tuhanded pealtvaatajad saavad avatseremoonial osaleda tasuta. Samas on ka tsoonid, kuhu saab vaid piletiga.

Prantsusmaa pealinnas toimuvat tseremooniat oodatakse jälgima umbes 600 000 inimest.

Korraldajate sõnul sõidavad sportlased ja delegatsioonid jõel umbes 170 paadiga.

Estangue ütles, et kuue kilomeetri pikkune teekond võimaldab neil täielikult näidata Pariisi ilu, sealhulgas tähtsamaid vaatamisväärsuseid: Pariisi Jumalaema kirikut, Louvre'i muuseumit ja Place de la Concorde'i väljakut.

Olümpia korraldajad ütlesid, et nad on alates 2021. aasta algusest pidanud turvalisuse teemal 50 kohtumist ning seni pole mingeid probleeme tuvastatud.

Pariisi olümpiamängude avatseremoonia toimub 26. juulil 2024. aastal.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: