Eesti meistriteks jõutõstmises krooniti Argo Erit ja Gerlyn Mäepea

Siim Salin (vasakul), Argo Erit (keskel), Tõnis Holmberg (paremal)
Siim Salin (vasakul), Argo Erit (keskel), Tõnis Holmberg (paremal) Autor/allikas: Eesti jõutõsteliit

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartus Eesti meistrivõistlusted jõutõstmises, mille absoluutkategoorias võidutsesid Argo Erit ja Gerlyn Mäepea.

Argo Erit võitis napilt Siim Salini ees, kes võitis kuni 105-kiloste meeste kulla. Absoluutkategooria pronks läks Tõnis Holmbergile.

"Olin seadnud eesmärgiks absoluutse Eesti meistritiitli ja seetõttu tuli platsil raskusi strateegiliselt valida. Peamisteks konkurentideks olid Tõnis Holmberg ja Siim Salin, kes pakkusid nauditavat ja võrdväärset võitlust. Võistlus käis viimase hetkeni," rääkis Erit.

Argo Erit ja Tõnis Holmberg võistlesid kuni 120-kiloste meeste kategoorias ja Holmberg võitis selle kategooria, ent Erit kaalus vähem ja võttis absoluudi kulla.

Oma edukaima jõutõmbekatse sooritas Erit mõttega, et absoluutarvestuse võit kindlustada ning sai 337,5 kilogrammiga edukalt hakkama. Kokku tõmbas Erit 815 kilo. Holmberg läks aga kaalukategooria võitu jahtima ja tõmbas 341,5 kilo, mis on Eesti rekord ja sai kogusummaks 816,5 kilo.

"Selleks, et kindlustada absoluutne meistritiitel, pidin loobuma nii kehakaaluvõidust kui ka viimased kaheksa aastat hoitud jõutõmberekordist, kuid usun, et süda on selleks korraks rahul. Järgmisel aastal püüdlen juba suuremate eesmärkide poole ega välista, et jõutõmberekordi uuesti enda nimele kirjutan", lisas Erit.

Naiste absoluutkategoorias võidutses Gerlyn Mäepea, kelle järgnesid Elisabeth Suits ja Helena Veelmaa. Kuni 57-kiloste naiste seas võidutses samuti Mäepea, kes sai tulemuseks 338 kilo. Elisabeth Suits sai kuni 63-kiloste naiste kategoorias kuldmedali. Kuni 76-kiloste naiste seas võidutses Eliise Mikomägi.

"Tegemist oli mõnes mõttes erakordse võistlusega selle poolest, et see toimus kolmel päeval erinevalt varasematest klassikalise jõutõstmise võistlustest, kus oleme kahe päevaga hakkama saanud," sõnas Eesti Jõutõsteliidu president Alexander Andrusenko.

"Seekord oli osalejaid lausa 95, mis näitab, et varustuseta jõutõstmise vastu on võistlejatel suur huvi ja ala populaarsus kasvab. Eriti hea meel on selle üle, et osales palju noori. Tehti väga häid tulemusi, eriti palju Eesti rekordeid tehti tütarlaste ja naiste klassides," lisas Andrusenko.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: