Kalev/Cramo sai taas napi kaotuse

Tallinna Kalev/Cramo vs Saraatovi Avtodori
Tallinna Kalev/Cramo vs Saraatovi Avtodori Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Kalev/Cramo mängis kolmapäeva õhtul FIBA korvpalli Meistrite liiga põhiturniiri kohtumises Prantsusmaa klubi Strasbourgiga. Eesti klubi pidi tunnistama Strasbourgi 73:75 paremust.

Kalev/Cramo algviisik oli JeQuan Lewis, Davion Berry, Ojars Silinš, Kristjan Kitsing ja Rauno Nurger. Eesti meeskond alustas kohtumist hästi, Kristjan Kitsingu kolmene ja kolm vabaviset tegi ruttu seisu 6:0 Kalev/Cramo kasuks. Kalev/Cramo edu esimese veerandaja keskel kahanes 14:11 peale, aga vaatamata sellele lõpetas Eesti klubi avaveerandi tugevalt ja võitis veerandaja 24:19 skooriga.

Teise veerandaja esimese kolme minutiga läks Kalev/Cramo kohtumist 33:22 juhtima, ent seejärel sai Strasbourg oma ründemängu käima ja Kalev/Cramo sooritas mitmeid pallikaotusi. 0:11 vahespurdiga viigistas Prantsusmaa klubi kohtumise ja võitis avapoolaja 36:41 tulemusega.

Kolmandal veerandaja alguses ei suutnud Kalev/Cramo jätkuvalt palli hoida ning veerandaja esimese kaheksa minutiga suutis Eesti klubi ainult 10 punkti visata. Kristjan Kitsingu kolmene vähendas kaotusseisu 49:55 peale, ent Strasbourg võitis kolmanda veerandaja 53:58 tulemusega.

Kalev/Cramo alustas neljandat veerandaega edukalt, kaotusseis vähendati viimase veerandaja esimese minutiga vaid ühele punktile, 57:58. Aktiivse kaitsemängu ja lauapallide hankimisega hoidis Eesti klubi mitu minutit kaotusseisu minimaalsena, kuid Strasbourgi tagamängija John Robersoni kolmene tegi kuus minutit enne kohtumise lõppu seisuks 57:63.

Suuresti tänu Kristjan Kitsingule ja Silas Melsonile suutis Kalev/Cramo Strasbourgiga neljandal veerandajal sammu pidada ning vähendada vahe viiele punktile, ent Strasbourg'i kapteni DeAndre Lansdowne'i kolmene kolm minutit enne kohtumise lõppu tegi seisuks 65:73.

21,8 sekundit enne kohtumise lõppu viskas Silas Melson kolmese, mis vähendas Kalev/Cramo kaotusseisu kahele punktile, 71:73. Strasbourgi peatreener Lassi Tuovi võttis aja maja ja pärast hetkelist pausi alustas Strasbourg rünnakut. Kalev/Cramo kapten Martin Dorbek suutis oskuslikult vastasmängija suunata üle väljakujoone ning Kalev/Cramo sai otsustaval hetkel viga tegemata palli tagasi.

7,8 sekundit enne kohtumise lõppu kerkis Kalev/Cramo kangelaseks taaskord Silas Melson, kelle korv viigistas kohtumise 73:73 seisule. 1,8 sekundit enne kohtumise lõppu tegi Strasbourgi ääremängija Matt Mitchell muljetavaldava pealtpaneku, mis viis Prantsusmaa klubi 73:75 juhtima. Silas Melson tabas küll viimasel momendil kolmepunktiviske, ent kohtunikud fikseerisid korrektselt, et Melsoni vise läks teele pärast mänguaja lõppu. Kalev/Cramo kaotas kohtumise 73:75 skooriga.

Kalev/Cramo parimana viskas Silas Melson 18 punkti. Kristjan Kitsing ja Rauno Nurger said kirja 16 punkti. Strasbourgi parimana viskas DeAndre Lansdowne 21 punkti.

Kalev/Cramo järgmine kohtumine FIBA korvpalli Meistrite liigas toimub 12. oktoobril, kui Türgis kohtutakse Tofas Bursa korvpalliklubiga.

Toimetaja: Henrik Laever