Kalev/Cramo alustas Eesti-Läti liigat kaotusega

Korvpalli Meistrite liiga: BC Kalev/Cramo - Mornar
Korvpalli Meistrite liiga: BC Kalev/Cramo - Mornar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

BC Kalev/Cramo kaotas Eesti-Läti liiga avamängus võõrsil Riia VEF-ile 84:86 (19:28, 12:20, 30:22, 23:16).

VEF juhtis juba teisel veerandajal paarikümne punktiga (42:22, 48:27), aga kolmandal perioodil hakkasid külalised tasapisi vahet vähendama ning 1.38 enne lõppu jõuti ka viigini 79:79.

Seejärel Läti klubi kaks rünnakut õnnestusid, aga Kalev/Cramol mitte. Lõpusekunditel olid Kalevi poolt täpsed nii Davion Berry kui ka Silas Melson, aga VEF vabavisetel ei eksinud ja sai napi võidu.

VEF-il oli pisut parem visketabavus (visked väljakult 27/54 ehk 50% vs 28/66 ehk 42%), sealhulgas kaugviskeid tabas VEF 13/26 ja Kalev/Cramo 11/32. Lauavõitluses jäid külalised napilt 35:32 peale.

Berry oli 27 punkiga Kalev/Cramo parim. Melsoni arvele jäi 16 silma. Jequan Lewis panustas viis silmaga, aga jagas kaheksa resultatiivset söötu. Võitjate parim oli 19 silma ja kaheksa tulemusliku sööduga Kristers Zoriks.

Õhtu esimeses kohtumises kaotas Rakvere Tarvas võõrsil Ventspilsile 67:89 (19:24, 18:21, 16:17, 14:27). Tormi Niits oli 17 punktiga kaotajate parim.