Tallinna takistussõidu MK-etapi võitis Gunnar Klettenberg

{{1633282980000 | amCalendar}}
Foto: Jelena Zobova

Pühapäeval Saku Suurhallis lõppenud Tallinn International Horse Show põhiala, FEI takistussõidu Kesk-Euroopa liiga maailmakarika etapi kõrgusel 160 cm võitis Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman. Grand prix arvestuses saavutas esikoha Saudi-Araabia sportlane Abdullah Alsharbatly hobusega Quincy 230.

Teise koha saavutas MK-arvestuses Läti sportlane Anna Arkhipova hobusel Heesamar ja kolmanda Poolat esindanud Dawid Kubiak hobusega Szuler. Sõidu arvestuses saavutas kolmanda koha Soome sportlane Susanna Granroth hobusega Kg Corazon. Kuna Alshartbatly ning Granroth ei esinda riike, mis kuuluvad Kesk-Euroopa liigasse, ei olnud neil paraku võimalik MK-punktide jagamisel kaasa rääkida.

Kokku pääses grand prix sõidu ümberhüpetele kuus sportlast, neist ainsa eestlasena Gunnar Klettenberg.

"Oleks võinud ikka sõidu ka võita, aga ma olen tegelikultväga rahul. Eile ei tulnud mul hästi välja midagi. Täna pidime riskima ja see oli riskipööre, mis maha tuli. Ei, ma olen väga rahul!" lausus Klettenberg ERR-ile.

"Mulle meeldib, kui on rasked rajad. Mida vähem nulle ümberhüpetel, seda parem. Aga mul on kuidagi õnneks läinud nende raskete radadega."

B Captain Normanit kirjeldas ta järgnevalt: "Ta on selline iseloomuga hobune. Temaga peab täku kohta õrnalt sõitma. Kui väga raskelt võtta, siis hakkab võitlema ja mina jään kaotajaks. Peab suutma kuidagi nii, et tal oleks hea."

Põhiparkuurile eelnenud kiirussõidu kõrgusel 140 cm võitis Leedu sportlane Matas Petraitis hobusel Heineken. Teisele kohale sõitsid end Berit Lehtsaar ja C Qastania. Kolmanda koha saavutas eilse kuue takistusega sõidu võitja, Venemaa sportlane Vladimir Beletski hobusega Lucinde de Reve.

Pühapäevase noorhobuste parkuuri, mis peeti kõrgusel 125/130 cm ümberhüpetele, võitis Andrius Petrovas hobusega Kendis. Teise koha saavutas Katrin Pill hobusel Jelena G. Kolmandaks sõitsid end Madis Morna ja Chekkonen.

Päeva esimeses alas, milleks oli kiirusparkuur kõrgusel 130 cm, saavutas esikoha Leedu sportlane Andrius Petrovas hobusega Sherlock. Teisele kohale tuli Elizabeth Põder hobusel Piccolina ning kolmandaks sõitsid end Soomet esindanud Aura Vasama ja Folinda.   

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: