Carlose täpne käärlöök tõi Sevillale kuuenda Euroopa liiga võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Diego Carlo resultatiivne käärlöök tõi Sevillale kuuenda Euroopa liiga võidukarika Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Jalgpalli Euroopa liiga võitjaks krooniti kuuendat korda Sevilla, kes alistas Kölnis peetud finaalmängus Milano Interi tulemusega 3:2.

Inter asus kohtumist juhtima viiendal mänguminutil, kui penalti realiseeris Romelu Lukaku. See oli 27-aastasele belglasele debüüthooaja 34. värav. Inter ei saanud eduseisu kaua nautida, sest 12. minutil viigistas seisu Luuk de Jongi täpne tabamus. 21 minutit hiljem viis 29-hollandlane Hispaania meeskonna 2:1 juhtima, kui suunas kaugelt peaga palli võrku. Sevilla rõõm kestis vaid kaks minutit, enne kui Diego Godin taas seisu viigistas ning 2:2 seisul poolajapausile siirduti.

Kuigi Sevilla domineeris teise poolaja algust, siis tekkis esimene ärevam moment siiski nende värava all. Gagliardini pääses kasti joonelt löögile, kuid tema üritus blokeeriti. Seejärel haaras mängu ohjad Inter. 74. minutil kallutas kaasukausi lõplikult enda poole Sevilla, kui Diego Carlos oli resultatiivne käärlöögist. Interil tekkis mängu lõpus veel paar ohtlikku olukorda seisu viigistamiseks, kuid kõik võimalused jäid kasutamata.

Varasemalt on Sevilla Euroopa liigas triumfeerinud aastatel 2005-06, 2006-07, 2013-14, 2014-15 ja 2015-16.

Meistrite liiga võitja selgub pühapäeval PSG ja Müncheni Bayerni vahel.