Inter sai jagu Donetski Šahtarist ja pääses Euroopa liiga finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Inter sai jagu Donetski Šahtarist ja pääses Euroopa liiga finaali
Inter sai jagu Donetski Šahtarist ja pääses Euroopa liiga finaali Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Jalgpalli Euroopa liigas selgus esmaspäeval teine finalist. Itaalia lippu ainsana veel kõrgel hoidev Milano Inter sai jagu Donetski Šahtarist tulemusega 5:0.

Inter asus kohtumist juhtima juba avapoolaja 19. mänguminutil Lautaro Martinezi väravast. Teisel poolajal suurendasid Itaalia klubi edu 64. minutil täpne olnud Antonio D'Ambrosio, 74. minutil taas skoorinud Martinez ning 78. ja 84. minutil võrku sahistanud Romelu Lukaku.

Inter pole juba kümmekond hooaega võitnud suuremat karikat. Viimati pälviti koduliigas, Meistrite liigas, Itaalia karikasarjas ja klubide MM-il võit 2010. aastal. Pärast 2011. aastal võidetud Itaalia karikavõitu pole neil rohkem midagi ette näidata. Euroopa liiga on Inter võitnud kolmel aastal - 1991, 1994, 1998.

Finaalis läheb Inter vastamisi turniiri viiekordse võitja Sevillaga, kes alistas pühapäeval Manchester Unitedi 2:1. Võitja selgub 21. augustil Kölnis.