Aubameyangi väravad tõid Inglismaa karika Arsenalile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Londoni Arsenal
Londoni Arsenal Autor/allikas: SCANPIX / AP

Inglismaa jalgpalli karikavõitjaks krooniti Londoni Arsenal, kes alistas laupäeval peetud finaalmängus linnarivaal Chelsea 2:1.

Christian Pulisic viis Chelsea juba viiendal minutil juhtima, aga poolaja keskel tegi Cezar Azpilicueta vastasele oma karistusalas vea ja Pierre-Emerick Aubayemang viis Arsenali penaltist juhtima.

Aubameyang tõusis uuesti tähelepanu keskpunkti 67. minutil, kui sai söödu Nicolas Pepelt ja tõstis palli üle vastu liikunud Chelsea väravavahi Wilfredo Caballero.

Kuus minutit hiljem muutus Chelsea olukord veelgi kehvemaks, sest Mateo Kovacic sai teise kollase kaardi ja eemaldati.

Arsenali meestega sai rõõmustada ka kolmas väravavaht Karl Jakob Hein (pildil taga kollases), kes küll protokolli ei kuulunud.

Arsenal on tulnud nüüd Inglismaa karikavõitjaks 14 korda. Viimati juubeldati trofeega kolm hooaega tagasi. Chelseal on jätkuvalt kaheksa karikavõitu.