Alutagusel selguvad Baltimaade meistrid discgolfis

Kristin Tattar
Kristin Tattar Autor/allikas: Mailiis Ollino / Eesti Meedia / Scanpix

Eeloleval nädalavahetusel toimub Alutagusel Euroopa selle suve suurim rahvusvaheline discgolfi PDGA A-kategooria võistlus Alutaguse Open 2020.

Võistlus kuulub Innova Baltic Tour raamesse, mis on samuti osa PDGA A-kategooria võistlusest, mis sellel aastal Eestis toimuvad. Kõrgetasemelisest discgolfi võistlusest võtavad osa 176 mängijat, kaheksast erinevast divisjonist (MPO, MPO 40, MPO50, MPO60, FPO, MA3, MA4, MJ18) ning lisaks Eestile on kohal võistlejad USA-st, Prantsusmaalt, Soomest, Taanist, Austriast Lätist ja Leedust.

Võistluse direktori Timo Juursalu sõnul peetakse võistluse favoriidiks hetkel MPO divisjoni Albert Tamme, kes on PDGA pingereas maailmas 19. kohal. Tammele on tugevat vastasseisu pakkumas Eesti paremuselt teine mängija Silver Lätt ja mitu soomlast eesotsas Joona Heinäneni ja Juho Parviaineniga. 

Naiste seas on ülekaalukalt suurimaks favoriidiks Kristin Tattar, kes on maailma pingereas neljas.

"Korralduslikult kahes discgolfipargis paralleelselt võistluse korraldamine on tõsine väljakutse meile, aga loodame võistluse kenasti jooksma saada ning kuu alguses toimunud Eesti harrastajate meistrivõistlused kinnitasid, et sarnane võistlus on täiesti tehtav ja võistlejatele isegi lisa pinget pakkuv, sest Alutaguse ja Mäetaguse parkide kombinatsioon on väga hea" sõnas võistluste direktor Timo Juursalu.

Pühapäev selgitatakse välja Baltikumi meistrid kettagolfis nii meeste ja naiste arvestuses, aga ka harrastajate, seenioride ja juunioride arvestuses. Võistlus algab iga päev nii Alutaguse puhke- ja spordikeskuse kui ka Mäetaguse discgolfipargis kell 9.00 (pühapäeval algab kell 8.00) ning mängitakse üks ring päevas. Pühapäeval kella 15 paiku lähevad rajale viimased meeste avatud divisjoni mängijad, et välja selgitada võitja. Pidulik lõputseremoonia toimub 26. juulil kell 19.00 koheselt peale viimaste mängijate lõpetamist Mäetaguse discgolfipargis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: