Talisurfi MM toimub veebruaris Pärnus

Üks Eesti parimaid talisurfareid Tõnis Salong.
Üks Eesti parimaid talisurfareid Tõnis Salong. Autor/allikas: Enda Pärisma

2020. aasta talisurfi maailmameistrivõistlused toimuvad 10.-15. veebruarini Pärnus. Tegu on juubelivõistlusega: talisurfi MM toimub juba 40. korda, olles üks pikima ajalooga surfivõistlusi maailmas. See on seitsmes talisurfi suurüritus Eestis. Viimati peeti Eestis MM 2016. ning EM 2019. aastal.

Pärnu lahele oodatakse värvi andma ligi 150 osalejat purikelgu (sh purjesuusk), lohe ja tiiva klassides. Kelgu ja tiiva klass võistleb slaalomi, kursisõidu ja kiiruse distsipliinis. Lohe klassile on võistlused kursisõidus, kiiruses ja uues vabastiili distsipliinis.

MM-i juhi Tõnis Kase sõnul on kõige vaatemängulisemad ilmselt lohede vabastiil ja kelkude-tiibade slaalom: "Need distsipliinid sätitakse ajakavas võistlusnädala kõige tuulisematele päevadele. Kuigi soodusregistreerumise sulgemiseni on aega detsembri lõpuni, näeme juba praegu, et MM-i konkurents tuleb päris tihe, ka noorte arvestustes. MM-i kõrge sportliku taseme tõttu on raske öelda, kas või mitu maailmameistritiitlit Eesti seekord saab. Loodame, sest viimased tiitlivõistlused on meie sportlastele olnud väga edukad."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: