Rahvuste Supermotol esindab Eestit Vihur Motospordi meeskond ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alex Vetkin
Alex Vetkin Autor/allikas: Raminta Photos

Tänavusel Rahvuste Supermotol, mis toimub 22. septembril Prantsusmaal Carole'is, esindavad Eestit kolm Vihur Motospordi sõitjat – Prants ja Patrick Pals ning Alex Vetkin.

Prants Pals läheb Eestit esindama üheksandat, tema vend Patrick kaheksandat korda. Vaid 16-aastane Vetkin pääseb suurvõistlusele aga esmakordselt.

Pariisi külje all asuv Carole'i rada, kus viimati toimus Rahvuste Supermoto aastal 2017, on Prants Palsi sõnul võrreldes Eesti radadega tunduvalt kiirem ja laiem. "Seal on pikad sirged ja laiad kiired kurvid," ütles Prants Pals. "Raja teeb eriti põnevaks see, et seal on kaks erinevat krossilõiku." Rahvuste Supermotol on temal ja vennal Patrickul võimalus võistelda TM Factory Racing Teami tsiklitega, mis annab Carole'i kiirel rajal kindlasti suurema eelise. "Ootan selle tsikliga sõitmist suure huviga, kuna sellist võimalust iga päev ei tule," ütles Pals.

Patrick Pals kaitses ka tänavu edukalt Eesti meistritiitlit klassis S1 ning saavutas Euroopa meistrivõistlusetel tugeva 10. koha (32 sõitja hulgas).

"Lähinädalatele ootavad ees kõvad trennid krossirattaga, et parandada võhma ja saavutada kätele suurem vastupidavus," rääkis Prants Pals. "Paraku ei ole sel aastal nädal varem Euroopasse treenima võimalik minna, tuleb koduste tingimustega hakkama saada."

"Läinud hooaeg läks väga hästi, saavutasin Eesti meistrivõistlustel klassis S1 teise koha ja olen sellega väga rahul. Meistritiitel jäi küll paari punkti kaugusele, aga kiiruse üle ei saanud nuriseda," lisas ta.

Jäärajaga alustanud gümnaasiumiõpilane Alex Vetkin tegeleb supermotoga kolmandat aastat. "Tunne enne esimest nii suurt rahvusvahelist võistlust on hea ja valmistan ette rohkem füüsilist vormi," ütles tänavune supermoto Eesti ja Balti karikavõitja klassis S4 Vetkin. "Selle hooajaga olen ise vägagi rahul, treenisin rohkem asfaldi osa, et järgmisel aastal oleks parem põhi S1 klassis."

Selle aasta rahvuskoondis erineb sellepoolest, et enam ei minda Eestist kohale oma tsiklite ja muuga, vaid mootorrattad saadakse kohapeal olevatest maailmaklassi supermototiimidest. Prants ja Patrick Pals sõidavad TM tehasetiimi tsiklitega ja Alex KTM MTR tiimi mootorrattaga. Hea tulemuse sooritamiseks on kõik vajalik olemas ja jääb üle lisada vaid endapoolne pingutus ja võitlustahe.

Rahvuste Supermotole on sel aastal kokku tulemas 20 eri riigi kolm parimat sõitjat ja tõotab tulla pingeline lahing. Laupäeval, 21. septembril sõidetakse Carole'is kvalifikatsioonisõidud ja pühapäeval finaalid.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: