Tanel Leok sai Türgi MM-etapil 17. koha ({{commentsTotal}})

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: Motostart Photography

Motokrossi maailmameistrivõistluste eelviimane etapp toimus möödunud nädalavahetusel Türgis Afyonkarahisaris. Ainsa eestlasena oli seal võistlustules A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok, kes sai MXGP klassis 17. koha.

Laupäevases kvalifikatsioonis sõitis Leok välja kaheksateistkümnenda koha. Kahjuks ei suutnud ta Türgi rajal leida paremat kiirust ka põhisõitudeks. Mõlemad võistlussõidud lõpetas Leok samuti kaheksateistkümnendana ning kuue teenitud punktiga oli ta etapi kokkuvõttes seitsmeteistkümnes.

50 punktiga teenis etapivõidu Jeffrey Herlings. Teine oli 42 punktiga tema kaasmaalane Glenn Coldenhoff ja kolmas 38 punktiga Pauls Jonass. Leok hoiab sarja kokkuvõttes 181 punktiga kuueteistkümnendat kohta. Viimasel etapil Hiinas on tal võimalik koha võrra positsiooni parandada, vaid kolme punkti kaugusel temast asub Julien Lieber (Kawasaki, Belgia). Selja tagant hingab aga kuklasse talle Shaun Simpson (Suurbritannia, KTM), kes on vaid kuue punkti kaugusel.

Viimane etapp sõidetakse tuleval nädalavahetusel Hiinas Shanghai krossirajal.