Rump jõudis Aasias pjedestaalile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Martin Rump Autor/allikas: Audi Sport Customer Racing Asia

Möödunud nädalavahetusel toimus Jaapanis Suzuka International ringrajal Blancpain GT World Challenge Asia 5. ja 6. etapp, mille Eesti ringrajasõitja Martin Rump eelmisel aastal võitis. Sel aastal pidi ta 5. etapi katkestama, kuid kuuendalt etapilt teenis eestlane omas vanuseklassis 3. koha.

Sel aastal näitas Rumpi ja tema kaassõitja Weiron Tani juhitud Audi Sport Asia Team Absolute auto nr 12 terve võistlusnädalavahetuse jooksul kiiret hoogu. Neljapäevases esimeses sõidus toimunud avarii jättis küll Rump/Tan ekipaaži teisest treeningsõidust kõrvale, kuid reedel oli nr 12 Audi taas heas hoos. Rump näitas paremuselt teist aega, kaotades esimesele vaid 0,027 sekundit. Neljapäevase äparduse tõttu testimisest kõrvale jäänud nr 12 ekipaaž sai sellest hoolimata auto päeva lõpuks heasse seadesse.

Laupäeva varahommikul toimunud kvalifikatsioonsõitudes oli Rump taas hoos, võttes parima ringiajaga esimese stardikoha õhtupoolikul toimuvasse võistlussõitu. Weiron Tani õnn ei soosinud, teises kvalifikatsioonis suutis ta näidata paremuselt vaid 15. kohta.

Esimeses sõidus näitas Rump tõelist meistriklassi. Suutes stardis tõrjuda kõik rünnakud, hoidis eestlane eksimatult oma kohta ning kasvatas iga ringiga edu. Kaheksanda ringi alguseks oli vahe veninud juba 6,52 sekundini, kui eestlast tabas halb õnn. Stardisirgel hakkas parema tagarehvi rõhk langema. Rump suutis õhust tühjaks jooksva rehviga veel ühe täisringi lõpetada, kuid ring hiljem jooksis tühi tagarehv veljelt maha ning nr 12 Audi oli sunnitud erakorralisele boksipeatusele. Asendusrehvi saanud Rump andis oma parima, et boksis kaotatud aega tagasi sõita, kui kaotust liidrile oli kogunenud üle 30 sekundi. Kohustusliku boksipeatuse ajaks oli vahe vähenenud kolmandiku võrra ning vahetuse üle võtnud Tan naasis rajale 9.. Kohavõitlusesse sattunud malaisialane suutis punktikohta hoida kuni jäänud oli vaid kaks ringi enne lõppu. Niederhauseri manööver kukutas nr 12 Audi 11. kohale, millel ka lõpetati.

Pühapäeval toimunud 6. etapil starditi 15. kohalt. Stardirüseluses kohti võitnud Tan suutis tõusta esikümnesse, aga kukkus esimese ringi lõpuks 16. kohale, kui oli eelviimases kurvis juhtunud sõidueksimuse tõttu sunnitud rajalt hetkeks lahkuma. Ring hiljem veel koha kaotanud Tan suutis sõidu raskest algusest hoolimata tõusta boksipeatuse ajaks tagasi 15. kohale. Teise vahetuse üle võtnud eestlane oli tõusuteel. 17. ringil rajale tulnud ohutusauto ajaks oli Rump tõusnud 8. kohale. Ohutusauto järel restardis toimunud rüseluse käigus õnnestus eestlasel tõusta viiendaks, millel ka lõpetati, kaotades liidrile vaid 1,132s. Oma klassis tähendas see pjedestaali kolmandat kohta.

Hooaja järgmine võistlus toimub 5.-7. juulil Jaapanis, kui Fuji International ringrajal peetakse Blancpain GT World Challenge Asia 7. ja 8. etapp.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: