Koolinoorte orienteerumise MM-i lühirada tõi Eestile kuld- ja hõbemedali ({{commentsTotal}})

Brigitte Panker ja Olle Ilmar Jaama
Brigitte Panker ja Olle Ilmar Jaama Autor/allikas: Reigo Teervalt

Otepääl jätkuvatel koolinoorte MM-võistlustel joosti reedel Otepääl Apteekrimäe metsas lühirada, mis tõi Eestile taas kaks medalit: kuldmedali võitis tüdrukute nooremas vanuserühmas Brigitte Panker ning tavaraja pronksmedali kõrvale teenis hõbeda Olle Ilmar Jaama.

Tavarajal hõbeda võitnud Maria Eller sai täna viienda koha ja Lorely Kõrvel tuli tüdrukute vanemas vanuserühmas kuuendale kohale.

Brigitte Panker (15.23), kes jooksis terve raja sekund-sekundis tavaraja 3. koha omaniku Iga Mülleriga (2. koht 15.29; Poola), tunnistas pärast jooksu, et jooksis üsna puhtalt, vaid paaris kohas takerdus ta hoog mõneks sekundiks enda paremaks paikasaamiseks kaardil, ning jättis rajale endast kõik, nii et lõpuspurdiks eriti enam jõudu ei jagunudki. Lõpuspurdiga vähendas Iga Müller küll kolm sekundit võitjaga vahet, kuid finišijoonel oli Brigitta siiski kuus sekundit enne poolatari.

Kolmanda koha sai 1,5-minutilise vahega Judith Ravell Hispaaniast (17.00).

Poiste nooremas vanuserühmas (M2 selected)  oli Olle Ilmar Jaamast (18.50) 16 sekundit kiirem lätlane Emils Lazdans (18.34). Ka siin oli kahe kiirema vahe kolmandaga selge – pronksile tulnud Mateo Rodrigues (19.58) Hispaaniast  jäi võitjast maha juba üle minuti. Vaheaegade tabelist on näha, et Läti noormees jooksis väga ühtlaselt ja asus võistlust juhtima juba 2. KPst alates, kuigi kuus vaheaega 11-st oli Olle Ilmar Jaama temast kiirem. "Jooksin kogu jõust ja vigu ei teinud, ainult paar korda jäin tihnikusse kinni, oleks pidanud ringi jooksma," analüüsis Olle Ilmar oma sooritust.