Pikka aega Eesti maleliitu juhtinud Olde kutsuti koos juhatusega tagasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hendrik Olde jälgimas Kaido Külaotsa matši Aleksandr Volodiniga.
Hendrik Olde jälgimas Kaido Külaotsa matši Aleksandr Volodiniga. Autor/allikas: Arved Mägi/Virumaa Teataja/Scanpix

14. aprillil Viru hotellis toimunud Eesti Maleliidu üldkoosolekul, kus osalesid absoluutselt kõik maleliidu liikmesklubid (osalus 100%), valiti alaliidule uus viieliikmeline juhatus.

Uue juhatuse moodustavad Georg Abozenko, Andres Karba, Margus Sööt, Priit Värk ja Vladimir Žavoronkov.

Senine juhatus (Hendrik Olde, Ants Prii, Ervin Liebert) kutsuti tagasi.

Veebruaris lahvatas maleliidus tüli, kui 18 Eesti maleklubi saatsid juhtimiskriisi tõttu alaliidule avaliku pöördumise.

Hendrik Olde oli maleliidu juhatuse esimehena tegev alates 2006. aastast ja oktoobrikuisel üldkoosolekul kinnitas ta, et lahkub juhatusest hiljemalt jaanuaris, kuid siis ta seda ei teinud.

Pärast avalikku pöördumist süüdistas Olde protokollija Kristjan Sanderit omavolilises tegutsemises ning viimane omakorda esimest vassimises.

Olde süüdistas Eesti maleliidu liikmesklubide esindajatele saadetud kirjas Eesti Male Toetusühingut soovis õõnestada maleliidu tegevust: "Eesti Male Toetusühing, mille juhtorganitesse kuuluvad Toomas Valgmäe, Margus Sööt, Kristjan Sander, Kaido Külaots, Igor Krupenski, Villu Otsmann ja Jaan Narva, on aastaid tekitanud konflikte malekogukondade vahel ning püüdnud näidata kogu EML-i tegevust negatiivses valguses," kirjutas Olde.

"25. veebruaril saadeti liikmesklubidele ja meediale taas pöördumine, mis ei vasta tegelikkusele. Eesti maleliidus ei ole juhtimiskriis ning EML-i juhatus tegutseb antud volituste piires. Ervin Liebert, Ants Prii ja Hendrik Olde on nimetatud üldkoosoleku poolt juhatuse liikmeteks ning nende volitused kehtivad kuni uue juhatuse nimetamiseni."

Olde väitel olevat maleliidu koosolekut protokollinud Kristjan Sander tegutsenud omavoliliselt ning lisanud väite, nagu oleks Olde lubanud jaanuari lõpus esimehe kohalt lahkuda. "Kodanik K. Sander koostas 2018. a üldkoosoleku protokolli ning lisas sinna oma äranägemisel kommentaare, mida teile saadetud kirjas nimetatakse minu tahteavalduseks. Kinnitan, et mina ei ole EML-i nõukogule ja üldkoosolekule esitanud mitte ühtegi tahteavaldust."

Üldkoosoleku protokolli koostanud Kristjan Sanderi väitel on dokument aga kinnitatud nii tema, maleliidu presidendi kui ka notari poolt. "Mitte ükski EML liige ei esitanud protokolli kohta pärast selle laiali saatmist ei mulle ega minu teada ka notarile mitte mingisuguseid pretensioone."

"Hendrik Olde lahkumisest juhatusest 31. jaanuaril ei olnud koosolekul juttu vaid ühel korral. Koosoleku lõpu poole esitas Villu Otsmann selle kohta täpsustava küsimuse, millele Hendrik Olde vastas: "...järgmise aasta 31. jaanuar ma lähen ära." Igaüks võib protokollist kontrollida, et see nii on."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: