Tüli maleliidus jätkub: juhatuse esimeest süüdistatakse vassimises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Male
Male Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Esmaspäeval allkirjastasid 18 Eesti maleklubi jätkuva juhtimiskriisi tõttu alaliidule pöördumise, milles nõuti selgitust suutmatusele probleem lahendada. Tüli sai jätku teisipäeval, kui juhatuse esimees Hendrik Olde süüdistas protokollija Kristjan Sanderit omavolilises tegutsemises ning viimane omakorda esimest vassimises.

Eesti maleliidu liikmesklubide esindajatele saadetud kirjas süüdistab Hendrik Olde Eesti Male Toetusühingut soovis õõnestada maleliidu tegevust: "Eesti Male Toetusühing, mille juhtorganitesse kuuluvad Toomas Valgmäe, Margus Sööt, Kristjan Sander, Kaido Külaots, Igor Krupenski, Villu Otsmann ja Jaan Narva, on aastaid tekitanud konflikte malekogukondade vahel ning püüdnud näidata kogu EML-i tegevust negatiivses valguses," kirjutab Olde.

"25. veebruaril saadeti liikmesklubidele ja meediale taas pöördumine, mis ei vasta tegelikkusele. Eesti maleliidus ei ole juhtimiskriis ning EML-i juhatus tegutseb antud volituste piires. Ervin Liebert, Ants Prii ja Hendrik Olde on nimetatud üldkoosoleku poolt juhatuse liikmeteks ning nende volitused kehtivad kuni uue juhatuse nimetamiseni."

Olde väitel olevat maleliidu koosolekut protokollinud Kristjan Sander tegutsenud omavoliliselt ning lisanud väite, nagu oleks Olde lubanud jaanuari lõpus esimehe kohalt lahkuda. "Kodanik K. Sander koostas 2018. a üldkoosoleku protokolli ning lisas sinna oma äranägemisel kommentaare, mida teile saadetud kirjas nimetatakse minu tahteavalduseks. Kinnitan, et mina ei ole EML-i nõukogule ja üldkoosolekule esitanud mitte ühtegi tahteavaldust."

"Olen öelnud, et soovin tagasi tõmbuda EML-i igapäevasest tegevjuhtimisest peale järgmist korralist üldkogu ja uude valitavasse juhatusse ei soovi kuuluda," kirjutas Olde, lisades, et kevadel toimuval üldkogul valitakse liidule uus juhatus ja nõukogu.

Üldkoosoleku protokolli koostanud Kristjan Sanderi väitel on dokument aga kinnitatud nii tema, maleliidu presidendi kui ka notari poolt. "Mitte ükski EML liige ei esitanud protokolli kohta pärast selle laiali saatmist ei mulle ega minu teada ka notarile mitte mingisuguseid pretensioone."

"Hendrik Olde lahkumisest juhatusest 31. jaanuaril ei olnud koosolekul juttu vaid ühel korral. Koosoleku lõpu poole esitas Villu Otsmann selle kohta täpsustava küsimuse, millele Hendrik Olde vastas: "...järgmise aasta 31. jaanuar ma lähen ära." Igaüks võib protokollist kontrollida, et see nii on."

"Selleks notar saigi koosolekule kutsutud, et vältida niisugust vassimist, millega Hendrik Olde praegu tegeleb. Sisuliselt süüdistab ta nii notarit, maleliidu presidenti kui protokollijat, st mind, dokumendi võltsimises ning loodab sellele, et saalitäis inimesi kannatab kollektiivse mälukaotuse all," lisas Sander, öeldes, et tema koostatud protokollide suhtes pole varasemalt pretensioone olnud.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: