Nõmme Kalju hakkab tegelema e-spordiga

Nõmme Kalju jalgpallurid vs e-sportlased
Nõmme Kalju jalgpallurid vs e-sportlased Autor/allikas: 24H Production / Nõmme Kalju FC Facebook

Maailmas kiirelt arenev e-sport jõuab Eesti jalgpalli. Nõmme Kalju avab koostöös 24h Production kollektiiviga oma e-spordi osakonna ning loob Eesti esimese jalgpalliklubina e-jalgpalli meeskonna.

Vastloodud Nõmme Kalju elektroonilise spordi meeskond hakkab võistlema NKFC eSPORTS TEAM nime all. Oma tegevuse esimeses faasis keskendutakse eelkõige jalgpallisimulatsiooni mängule FIFA, tulevikus on kindel plaan laieneda teistele tuntud mängudele nagu näiteks DOTA, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, vahendab klubi kodulehekülg.

Oma eSpordi meeskonna loomisega asetub Nõmme Kalju tuntud Euroopa jalgpalliklubide nagu Ajax Amsterdam, PSG, Manchester City, Real Madrid, Schalke 04, AS Roma kõrvale, kes on kõik sisenenud edukalt maailma eSpordi turule.

Nii meelelahutus- kui ka spordimaailmas on e-sport viimasel kümnendil kogenud väga kiiret kasvu. Võistlejad üle terve maailma lähevad professionaalsel tasandil vastamisi erinevates mängudes nii mängukonsoolidel kui arvutites. Tänaseks on kinnistunud ligi 30 erinevat e-spordi mängu alates lahingmängudest nagu Counter-Strike kuni spordisimulatsioonini nagu FIFA. 

2017. aastal kogus e-sport hinnanguliselt 400 miljonit vaatajat, 2020. aastaks prognoositakse juba 600 miljonilist vaatajaskonda. Samuti on hüppeliselt tõusnud auhinnafondid kasvades 2017. aastal umbes 121 miljoni dollarini, moodustades käibeks 700 miljonit dollarit. 

Vastloodud meeskonna moodustavad hetkel kaks Eesti mängijat. Tulevikus on plaanis näha meeskonnas kuni kuus Eesti mängijat. Lisaks neile leitakse mängijaid Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Hetkel on käimas läbirääkimised Rootsi e-sportlastega, kes on endale juba FIFA-s nime teinud.

NKFC eSPORTS TEAMi esimesteks liikmeteks on Eesti ühed parimad FIFA mängijad Henry William Heinola ning Marko-Alari Lont. Marko, tuntud ka kui "Maroco", on pea aasta teinud regulaarseid otseülekandeid Twitch.tv portaalis, mängides FIFA-t ning kasvatanud sellega ka regulaarse jälgijate kogukonna. Mõlemad mängijad on võitnud mitmeid turniire, sealhulgas Eesti Virtuaalpallurite võistlussarjas ja Mängude Öö FIFA turniire. Henry hakkab kandma särginumbrit 24 ja tema e-sportlase nimeks saab NKFC_Henry, Marko särginumber saab olema 11 ja tema e-sportlase nimi on NKFC_Maroco.

Mängijad olid Nõmme Kalju eSpordi meeskonnaga liitumise üle rõõmsad. "Tunnen, et oleme väga suure asja ees ja teeme veel suuremaid samme edasi. Väga põnev on olla professionaalse Eesti e-spordi kultuuri loomise keskmes. See on andnud mulle täiesti uue hingamise," kommenteeris Marko. Henry lisas: "Mul on suur au esindada NKFC e-spordi meeskonda ja olla üks kahest esimesest mängijast Eestis. See on mulle suur võimalus areneda nii meeskonnas kui ka individuaalselt. Olen väga põnevil, kuhu see tee viia võib."

Eesmärke kirjeldades sõnas Marko: "Tahame arendada ja edendada e-spordi kultuuri Eestis. Soovime näidata, et sellega on Eestist võimalik jõuda maailmas tipptasemele ning enda tulevikku kindlustada." "Lisaks on eesmärk viia Eesti eSport maailmapildile. Meil on selleks kõik võimalused olemas ja nüüd oleme astunud esimese konkreetse sammu," täiendas Henry.

Nõmme Kalju FC president Kuno Tehva lisab: "Oma eSpordi osakonna loomisel jalgpalliklubi juurde seisab Nõmme Kalju selle eest, et luua Eestisse organiseeritud virtuaalspordi ökosüsteem, kust kasvaks süsteemselt välja maailmatasemel e-sportlasi ning mida oleks mugav kõigil huvilistel jälgida. Eesti on kinnistunud maailmakaardile e-riigina, mistõttu e-spordile hoogu andmine on järgmine loogiline samm. E-sport on Eesti suur võimalus, kõik eeldused jõudmaks maailma e-spordi tippu on meil olemas, sest e-sport ei tunne piire ja virtuaalmaailmas suudame ka meie megastaadioneid ehitada.

"Nutiajastuga ei pea võitlema, maailm meie ümber on muutumises ja meie ülesanne on sellega kohaneda ning uute trendidega sammu pidada. Usume, et digipööre jalgpallis aitab tuua X ja Y põlvkonna jalgpalli juurde, ühendades omavahel virtuaal- ja pärismaailma jalgpallikogukonnad," lisas Tehva.

Täna toimus ka Hiiul, Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna ja NKFC eSport Team-i vaheline sõpruskohtumine, kus mängiti Play Station konsoolil FIFA'19 mängu. Kohtumisel osalesid NKFC eSport sportlased Maroco ja Henry ning Nõmme Kaljut esindasid Premium Liiga parim väravakütt Liliu ja Nõmme Kalju kapten Maximiliano Uggé. Kohtumise võitis NKFC eSport Team seisuga 4:0.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: