Bayern sai üllatuskaotuse, Dortmund kasvatas edumaad ({{commentsTotal}})

Dortmundi Borussia mängijad
Dortmundi Borussia mängijad Autor/allikas: imago/Jan Huebner/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas viigistas tabeliliider Dortmund võõrsil Frankfurdiga, kuid tänu suurrivaali üllatuskaotusele kasvatati edumaa tabelitipus seitsmepunktiliseks.

Dortmundi kapten Marco Reus viis külalised 22. minutil Raphael Guerreiro söödust küll 1:0 juhtima, kuid vaid veerand tundi hiljem tõi Luka Jovic Danny Da Costa söödust tabloole 1:1 viiginumbrid. Et kohtumise jooksul rohkem väravaid ei löödud, oli Dortmund sunnitud lahkuma kolme punkti asemel vaid ühega.

Rõõmusõnumi sai Dortmund aga Leverkusenist, kus paralleelselt peetud kohtumises alistas kohalik Bayer koduväljakul Müncheni Bayerni 3:1. Bayern läks kohtumist avapoolaja lõpus Leon Goretzka väravast 1:0 juhtima, kuid Leon Bailey, Kevin Vollandi ja Lucas Alario teise poolaja tabamused tõid võõrustajatele magusa võidu.

Tabelitipus tõusis tänu Bayerni komistamisele teisele kohale Mönchengladbach, kes oli võõrsil 2:0 parem Schalkest.

Nürnberg – Bremeni Werder 1:1
Leverkuseni Bayer – Müncheni Bayern 3:1
Frankfurdi Eintracht – Dortmundi Borussia 1:1
Hertha – Wolfsburg 0:1
Hoffenheim – Düsseldorfi Fortuna 1:1
Schalke – Mönchengladbachi Borussia 0:2

Tabeliseis: 1. Dortmundi Borussia (49 punkti), 2. Mönchengladbachi Borussia (42) 3. Müncheni Bayern (42), 4. Leipzig (37) 5. Frankfurt (32), 6. Wolfsburg (31)