Dortmund mängis kolmeväravalise edu maha, Bayern vähendas vahet ({{commentsTotal}})

Dortmund - Hoffenheim
Dortmund - Hoffenheim Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas vähendas tiitlikaitsja Müncheni Bayern tabeliliidriga vahet, kui kodus alistati Schalke ning Dortmund viigistas Hoffenheimiga.

Koduväljakul mänginud Borussia Dortmund läks kohtumist juhtima 32. minutil, kui Lukasz Piszczeki söödust tegi skoori Jadon Sancho. Mario Götze lõi poolaja lõpus võõrustajate teise ning 66. minutil viis Raphael Guerreiro Dortmundi juba 3:0 ette. Kümme minutit hiljem sai alguse aga Dortmundi kollaps – Ishak Belfodil lõi Hoffenheimi esimese värava, misjärel sai jala valgeks Pavel Kaderabek. Magusa viigipunkti tõi külalistele Belfodili 87. minuti teine tabamus.

Konkurendi komistamise kasutas ära Bayern, kes mängis kodus Schalkega. Jeffrey Bruma omavärav viis Müncheni meeskonna 11. minutil juhtima, kuid Ahmed Kutucu tabamus viigistas veerand tundi hiljem seisu. Bayerni 3:1 võidu aitasid vormistada Robert Lewandowski (27.) ja Serge Gnabry (57.) väravad.

Liider Dortmundi edu lähima jälitaja Müncheni Bayerni ees on viiepunktiline. Laupäeval Herthale kaotanud Mönchengladbach jääb Dortmundist maha kaheksa punktiga.

Dortmund – Hoffenheim 3:3
Mönchengladbach – Hertha 0:3
Hannover – Nürnberg 2:0
Leipzig – Frankfurt 0:0
Freiburg – Wolfsburg 3:3
Müncheni Bayerni – Schalke 3:1

Tabeliseis: 1. Dortmund 50 (punkti), 2. Müncheni Bayern 45, 3. Mönchengladbach 42, 4. Leipzig 38, 5. Frankfurt 33, 6. Leverkusen 33